برخی مسئولان به دنبال تعطیلی کامل مراسم ماه مبارک رمضان هستند

برخی مسئولان به دنبال تعطیلی کامل مراسم ماه مبارک رمضان هستند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حجت سالاری مکی اظهار کرد: خداوند متعال ماه رمضان را برای بندگان خود میدان مسابقه قرار داد؛ عده‌ای در این ماه با اطاعت و عبادت به سعادت و خشنودی الهی از یکدیگر سبقت خواهند گرفت و گروهی از روی بی‌توجهی و سهل‌انگاری خسارت و ضرر می‌بینند.

مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با انتقاد از برخی تصمیمات ستاد کرونا، تصریح کرد: باید گفت سال گذشته بسیاری از مسئولان فرهنگی و اجرایی استان در این مسابقه مردود شدند.

وی ادامه داد: پارسال در حالی که قبل از شب‌های قدر بسیاری از دغدغه مندان دینی اصرار داشتند مراسم لیالی قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز برگزار شود، برخی از مسئولان استان با برگزاری هرگونه مراسم مذهبی مخالفت می‌کردند و طوری با موافقان صحبت می‌کردند که گویی یک جنایت مرتکب شده‌اند؛ اما پس از آن رهبر معظم انقلاب بر تصمیم‌گیری ستاد کرونا با در نظر گرفتن دغدغه‌های متدینین تأکید کردند.

حجت‌الاسلام سالاری مکی بیان داشت: این مخالفت‌ها در حالی در رابطه با مراسم مذهبی و دینی اعمال می‌شد که متدینان بیشترین تقید و پایبندی را به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته و دارند؛ اما متأسفانه خارج از فضای دین و اندیشه، هم‌زمان تجمعات دیگری بدون رعایت موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شد.

مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: اکنون نیز برخی خواهان تعطیل کردن کلی برنامه‌های مذهبی هستند در حالی که جلوی مراسم شلوغ را در همین بجنورد نمی‌گیرند.

دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که بتوانیم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از فرصت شهرالرمضان استفاده کنیم تا در پایان ماه رمضان شرمنده خود و خداوند نشویم.

وی در انتها با تأکید بر اینکه باید در برنامه‌ریزی‌ها علاوه بر سلامت جسم به سلامت روح مردم هم توجه شود، گفت: دغدغه مندی نسبت به سلامت جسمی مردم باید همزمان با سلامت روحی و معنوی باشد؛ ازا ین رو ضروری است ستاد ملی مقابله با کرونا در تصمیم‌گیری‌های خود در کنار توجه ویژه به سلامت جسمی مردم، به سلامت روحی و معنوی آن‌ها نیز اهتمام داشته باشد.

اخبار مرتبط

استان همدان کمبود معلم دارد

سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

روز بدون فوتی کرونا در لرستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha