توسط یک‌دانش‌آموز انجام شد؛

اهدای ۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های سیستان و بلوچستان

اهدای ۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های سیستان و بلوچستان

به گزارش سراج24، پانته‌آ خرسندی دانش‌آموز کلاس پایه هشتم، از اهدای ۲۰۰ جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه‌های مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: دوست داشتم دوستان ندیده‌ام، در لذت خواندن و مطالعه این‌کتاب ها شریک شوند.

این‌دانش‌آموز که از کلاس دوم دبستان به جمع‌آوری و اهدای کتاب به استان‌های کودکان و نوجوانان استان‌های بوشهر، بندرعباس، لرستان، مازندران و سیستان و بلوچستان مشغول بوده، در ادامه گفت: در حال حاضر مردم  مناطق محروم با مشکلات معیشتی مواجه هستند و همه خیرین به فکر  رفع  نیازهای خوراک و پوشاک مردم هستند. کتاب هم گران شده است. در چنین‌شرایطی کمتر ویا بهتر است بگویم اصلا خبری از تهیه کتاب برای اهدا و کمک نمی‌شنیدم. به‌همین‌دلیل به کتابخانه‌ام نگاه کردم و گفتم فکر کردم در این‌شرایط بهتر است کتاب‌هایم را با دوستانم در مناطق دیگر کشور به اشتراک بگذارم.

خرسندی گفت: امیدوارم مطالعه، برای بچه‌هایی که این‌کتاب به دستشان می‌رسد، باعث رقم‌خوردن لحظات خوشی بشود. بیش از ۶۰درصد کتاب‌ها نو و باقی یک‌بار خوانده و استفاده شده‌اند. کتاب‌ها همگی از کتابخانه شخصی خودم اهدا می‌شوند و براساس فهرست  کتاب‌های مورد تایید شورای کتاب کودک و مناسب برای گروه سنی کودک ونوجوان تهیه شده‌اند.

فعالیت دیگر این‌دانش‌آموز در حوزه فرهنگ، نوشتن کتاب «درسه عجیب و غریب من» است که با هزینه شخصی به خط بریل نیز منتشر شده است.

اخبار مرتبط

اولین دوره جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی در خراسان شمالی برگزار شد

فضای مجازی را چگونه در خدمت دانش آموزان بیاوریم؟

اهدا کتابخانه شخصی یکی از شهدای دفاع مقدس به کتابخانه ملی

0 نظر

ارسال نظر

capcha