لطافت، اخلاص و معنویت از ویژگی‌های هنر انقلاب است

 لطافت، اخلاص و معنویت از ویژگی‌های هنر انقلاب است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالرضا پورذهبی» نماینده ولی فقیه در استان کردستان در آیین گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی که در جوار مزار شهدای گمنام سنندج و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: هنرمند انقلابی باید سه ویژگی داشته باشد؛ اول اینکه در ذات هنر لطافت وجود دارد، لطافت در سخن، لطافت در عرضه و توصیف مطالب که با دقت‌نظر می‌توان آنها را احساس کرد. 

وی افزود: وقتی یک نفر صحنه‌ای را توصیف می‌کند و آن جان و اوصاف مطالب در مخاطب رسوخ کند به معنای همان ویژگی لطافت است که مصداق آن در مطالب شهید آوینی بوده است.

حجت‌الاسلام پورذهبی اضافه کرد: مساله دوم اینکه، باید در ذات هنر معنویت انتقال پیدا کند، معنویت لزوما مسائل مذهبی نیست بلکه به معنای عام دوری از تنگ‌نظری‌ها و حسادت‌ها و داشتن صعه صدر است و هنرمند واقعی باید در انتقال مطالب به این موارد توجه داشته باشد.

وی بیان کرد: شهید آوینی در زمان خودش تاثیرگذار بود، و بیشتر جوانان در آن زمان شور و اشتیاقشان به برنامه روایت فتح تلویزیون و صدای آرامش‌بخش شهید آوینی بود که صحنه‌هایی از جبهه و دفاع مقدس را ترسیم کرده بود و ارزش‌های دفاع مقدس را به مخاطب انتقال می‌داد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین گفت: اخلاص یک مساله ضروری در هنر و برای هنرمند است که گرچه در مسائل معنوی از اخلاص استفاده می‌شود اما یک هنرمند متعهد برای ملت و کشورش در ارائه آثارش باید اخلاص باشد، باید این سه مولفه و ویژگی تبیین شود که آثاری فاخر و اثرگذار تولید و عرضه شود.

اخبار مرتبط

با تمام قوت از گروه‌های جهادی کردستان حمایت می شود

جنایت کابل دل هر انسان آزاده‌ای را به درد آورد

ظرفیت روحانیون اهل سنت در برنامه های فرهنگی مدنظر قرار گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha