توزیع ۱۲۰۰ بسته گوشت گرم در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

توزیع ۱۲۰۰ بسته گوشت گرم در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

به گزارش سراج24، محمدرضا مظاهری شهرکرد در خصوص برنامه‌های ماه مبارک رمضان گفت: برنامه‌ها در قالب ۴ عنوان در سطح ستادی و کانون فرهنگی و هنری مساجد و در سطح استان برگزار می‌شود.

رئیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مسابقات متعدد کتابخوانی با دو عنوان کتاب( حفظ سلامت در روزه‌داری) و ( مسجد تراز اسلامی) با کمک ستاد اقامه نماز استان در سامانه بچه‌های مسجد در سطح ملی برگزار خواهد شد.

مظاهری با اشاره به کمک‌های مومنانه در ماه رمضان بیان کرد: توزیع یک هزار و ۲۰۰ بسته گوشت گرم در ۴۰ نقطه محروم استان آغاز شده‌ است و با نزدیک‌شدن به ولادت امام حسن(ع) اطعام کریمانه را در سطح استان خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان روزه اولی‌های زیادی داریم، افزود: هر سه‌شنبه در سطح استان تکریم روزه اولی‌های مسجدی را با عنوان طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در نظر داریم تا بتوانیم نوجوانان را در این مسیر تشویق کنیم.

مظاهری ادامه داد: در بخش هنرهای تجسمی مسابقات نقاشی با موضوع رمضان برای کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۴ ساله برگزار می‌شود همچنین طرح تلاوت نور و قرائت یک صفحه قرآن بعد از نماز مغرب با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی به طرح تدبر در قرآن اشاره کرد و گفت: در طرح تلاوت نور مساجد برای دومین سال متوالی تفسیر کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای با محوریت ائمه جماعات مساجد در شبکه‌های اجتماعی و رویکرد حفظ موضوعی قرآن را خواهیم داشت.

مظاهری با اشاره به سال‌های گذشته که جزخوانی قرآن در مساجد صورت می‌گرفت، خاطرنشان‌کرد: با توجه به شرایط کرونا تالیان قرآن روزانه در مساجد جزخوانی را انجام می‌دهند و مردم می‌توانند از طریق فضای مجازی آن‌ها را همراهی کنند.

وی در پایان از توزیع ۳۰۰ جلد قرآن و مفاتیح در مساجد استان خبر داد.

اخبار مرتبط

راه‌اندازی ۵۵۳ طرح اشتغال مددجویان چهارمحال و بختیاری

۱۲۰۰ بسته گوشت گرم بین نیازمندان لرستان توزیع شد

طرح های اشتغالزا برای مددجویان در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha