جشنواره «همدل» در خوزستان برگزار می‌شود

جشنواره «همدل» در خوزستان برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین احسان فرد آقایی، ضمن تبریک حلول ماه رحمت و مغفرت الهی، اظهار کرد: جشنواره «همدل» یکی از برنامه‌های بسیار مهم سازمان تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان امسال است.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش ملی – استانی و شهرستانی برگزار می‌شود که در دو بخش استانی و شهرستانی مقدمات کار آغاز شده و اجرای آن از ابتدای ماه مبارک رمضان در خوزستان خواهد بود.

فرد آقایی، هدف از این جشنواره را پاسخگویی به ندای رهبر معظم انقلاب در خصوص حل مشکلات با مشارکت مردم و توصیه کردن به انجام امور نیکو بیان کرد و توضیح داد: مساجد و مراکز فرهنگی اعم از هیئت‌ها و گروه‌های جهادی مشکلاتی را که در محله‌شان وجود دارد که به شکل لاینحل باقی‌مانده و یا کم‌کاری از سوی متولیان امر وجود دارد، خودشان با استفاده از ظرفیت درونی مساجد و مجموعه‌های فرهنگی‌شان مشکلات منطقه را رصد کرده و با مشارکت مردم گره‌ای از گره‌های مشکلات آن محله را حل کنند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: محلاتی که قصد دارند در این جشنواره شرکت کنند باید در سامانه‌ای ثبت‌نام، مشکلات محلات خودشان را مطرح و راه‌حل‌های اجرایی را بیان کنند.

وی، ضریب آرا مردمی در قضاوت‌ها و ارزیابی‌ها را در صعود به مرحله بعدی جشنواره مهم برشمرد و بیان کرد: در بخش شهرستانی جشنواره، زحمات افراد و مجموعه‌ها درباره حل مشکلات محلات با نظر هیئت‌داوران و کارشناسان قضاوت می‌شوند که تعدادی از آنها به مرحله استانی معرفی خواهند شد.

فرد آقایی افزود: همچنین در مرحله استانی نیز کارهای افراد و مجموعه‌ها در خصوص حل مسائل محلات با نظر هیئت‌داوران و کارشناسان ارزیابی می‌شوند که برگزیده آنها به مرحله ملی معرفی خواهند شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه این جشنواره تا عید غدیر ادامه خواهد داشت، گفت: طرح‌های استانی، در تهران مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و طرح‌های برتر مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

موکب‌های خوزستان خواستار تسهیل شرایط زیارت اربعین شدند

توزیع بیش از یک میلیارد بسته کمک معیشتی و بهداشتی توسط سپاه خوزستان

یک انتصاب امیدبخش برای پایان دادن به مدیریت پروازی در خوزستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha