مساجد البرز بر اساس مجوز ستاد ملی کرونا نماز جماعت را برگزار کنند

مساجد البرز بر اساس مجوز ستاد ملی کرونا نماز جماعت را برگزار کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی بر اساس پیگیری‌های که در ۱۰ روز گذشته صورت گرفت نگرانی‌هایی درباره عدم برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان وجود داشت، اظهار کرد: بر این اساس تصمیمات دوگانه ستاد ملی کرونا مورد انتقاد جدی عموم متدین و جامعه مذهبی کشور قرار گرفت.

وی بیان کرد: اخیراً وزیر بهداشت نیز با انتقاد گسترده نسبت به رئیس ستاد ملی کرونا اعتراض خود را نسبت به این تصمیمات دوگانه به ویژه درباره مجوز دادن به سفرهای نوروزی و مسافرت به ترکیه اعلام کرد.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: وزیر بهداشت بعد از بیان اعتراضات خود، طی یک نامه موافقتش را با برگزاری نماز جماعت در مساجد به مدت ۳۰ دقیقه به شکل محدود، برگزاری مراسم شب‌های قدر به مدت دو ساعت، برپایی نماز عید سعید فطر در فضای باز و راهپیمایی خودرویی در روز قدس اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: با این حال شاهد هستیم که مساجد استان البرز نسبت به این تصمیم ملی توجیه نشده‌اند و امشب که نخستین شب ماه مبارک رمضان را پشت سر گذاشتیم هنوز مساجدی بودند که نسبت به برگزاری نماز جماعت تردید داشتند.

حریزاوی متذکر شد: اعلام می‌کنم که این مجوز به صورت ملی صادر شده است و تمامی مساجد استان‌ها با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها به شکل سخت‌گیرانه می‌توانند خود را با این برنامه هماهنگ کرده و نسبت برگزاری برنامه‌های اعلام شده اقدام کنند، هیچ استثنایی نیز در این باره وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نگاهی جدی به محتوای عزاداری‌ها داشته باشیم

توسعه فرهنگ عاشورا و اربعین بستری برای در راه حق ماندن است

به توصیه متخصصان بهداشت و درمان توجه شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha