۱۵۰۰ مبلغ و مبلغه در استان اردبیل مجری برنامه‌های ماه رمضان شدند

۱۵۰۰ مبلغ و مبلغه در استان اردبیل مجری برنامه‌های ماه رمضان شدند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در همایش طلایه داران تبلیغ در شهرستان نیر، با تبریک فرارسیدن ماه رمضان بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های معنوی این ماه در راستای خودشناسی و خداشناسی تاکید کرد.

وی با تبیین اهمیت فرصت تبلیغی ماه رمضان، روحانیون و علما را بر بهره مندی از این ایام برای تبیین آموزه‌های دینی و رفع شبهات اعتقادی فراخواند و گفت: مبلغین و مبلغات سربازان امام زمان (عج) و افسران جنگ نرم هستند که بایستی همچون گذشته بدون کوچک‌ترین عذر و بهانه‌ای همواره با بصیرت و آگاهی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بیایستد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ماه رمضان امسال را متفاوت‌تر و حائز اهمیت نسبت به سال‌های قبل عنوان کرد و گفت: دشمن با تمام توان در عرصه فرهنگی وارد میدان شده و بر این امر یقین دارد که ایمان جمعی باعث حرکت و پیوند قلوب در جامعه می‌شود لذا برای کمرنگ کردن و تعطیلی مناسبات مذهبی تلاش می‌کند لذا علما و روحانیون باید بیش از پیش در صحنه حاضر بوده و در احیای مراسم دینی و مذهبی فعال باشند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده تأثیرگذاری تبلیغ را منوط به جریان سازی امور دینی در سبک زندگی مردم دانست و اظهار کرد: عالم واقعی کسی است که جامعه را به حرکت و پویایی واداشته و در محل خدمت خود باعث اثرگذاری بوده و حضور و غیابش برای مردم منطقه احساس شود در این صورت تبلیغش مؤثر بوده در غیر این صورت باید راهکارای تبلیغ موفق را در روند فعالیت‌های خویش به‌کار بندد.

وی گفت: اکنون زمان آن نیست که روحانی منتظر بماند که مردم به سراغش رود بلکه بایستی روحانیون با تمسک به شیوه تبلیغی پیامبر اکرم (ص)، به سراغ مردم رفته و نیازهای آنان را بر طرف ساخته و در این راه استقامت و سعه صدر داشته و مردم را به طور ملموس با الگوهای سبک زندگی دینی آشنا کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اسلام ناب محمدی را اسلام تأثیرگذار معرفی کرد و گفت: اسلام ناب، اسلام زنده، سیاسی، فعال و پویا و نبرد کننده با فاسق و فاجر است و روحانیون و علمای دینی پشت این دین هستند و تمام فعالان فرهنگی جدای از هر جناح و خط مشی، باید با روحانیون همکاری کنند و این همکاری باید از سوی روحانیون تقویت شود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با تاکید بر بهره مندی روحانیون از ظرفیت فضای مجازی، افزود: اکنون بیشترین منبع و کانال ارتباطی جامعه از طریق فضای مجازی میسر می‌شود حتی صدا و سیما هم مرجعیت خود را تا حدودی از دست داده چرا که اخبار و اطلاعات روز جامعه قبل از صدا و سیما در کانال‌های فضای مجازی منتشر می‌شود لذا از این فرصت تبلیغی که در فضای مجازی میسر شده باید در تقویت مبانی اعتقادی و فکری مردم استفاده کرد.

وی از آمادگی ۱۵۰۰ مبلغ و مبلغه در استان اردبیل برای ارائه فعالیت‌های تبلیغی در ماه رمضان خبر داد و گفت: در استان اردبیل از بین ۲۱۰۰ مسجد، تعداد ۱۰۰۰ مسجد شاخص آماده برگزاری مراسم مذهبی هستند که از این تعداد ۲۶۰ مسجد در شهر اردبیل پالایش شده و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی پذیرای روزه داران در ایام ماه رمضان هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با تاکید بر تقویت ارتباط بین مردم و روحانیون، گفت: در ماه رمضان باید به جریان سازی تعالیم قرآنی در جامعه اهتمام ویژه داشت و با تبیین مفاهیم آیات برگزیده و ارائه پیام‌های اخلاقی به مردم، برنامه‌های پرمحتوا و تأثیرگذار اجرا کرد.

اخبار مرتبط

استان اردبیل به قطب سرم‌سازی و داروسازی کشور تبدیل می‌شود

۵۰ مبلغ دینی به تکایا و مساجد دامغان اعزام شدند

گردهمایی مجازی مبلغان گروه‌های تبلیغی ویژه محرم برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha