۸۱۰۰ طرح اشتغال مددجویان در مازندران اجرا شد

 ۸۱۰۰ طرح اشتغال مددجویان در مازندران اجرا شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام بشیر عالیشاه صبح چهارشنبه در نشست با مدیرکل حج و زیارت استان با بیان اینکه سیاست راهبردی کمیته امداد توانمند سازی است، اظهار داشت: در شرایط کنونی باید با وفاق و یکدلی به نیازمندان یاری رسانیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران به ارائه طرح‌های اشتغال اشاره کرد و گفت: طرح اشتغال مددجویان به مدت پنج سال بمنظور پایدار سازی مورد نظارت قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام عالیشاه با اشاره به اینکه کمیته امداد متولی فقرا است، گفت: مجموعاً ۸۳ هزار خانوار در مازندران تحت حمایت قرار دارند که از این تعداد ۶۷ هزار خانوار در مازندران معیشت بگیراز خدمات این نهاد بهره مند هستند. وی گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات اشتغال طی سال گذشته جذب شد و هشت هزار و ۱۸۵ طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد شده است.

وی بیان داشت: پیش بینی می‌شود در سال‌جاری برای ۱۲ هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مازندران با تسهیلات بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان اشتغال ایجاد شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه چهار هزار مددجو در استان فاقد مسکن هستند، گفت: هزار و ۲۰۰و احد مسکن با کمک خیران برای مددجویان ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش فرهنگی اقدامات خوبی برای مددجویان صورت گرفته است و هشت هزار و ۵۰۰ دانش آموز و هزار و ۶۰۰ دانشجو در استان تحت حمایت قرار دارند و با کمک خیران برای تمامی دانش آموزان تحت حمایت متقاضی تبلت در استان، تبلت اهدا شده است.

مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه در تمامی ادارات آموزش و پرورش استان مراکز نیکوکاری ایجاد شده است، ادامه داد: ۳۴۰ مرکز نیکوکاری در استان به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به نیازمندان در استان ایجاد شد.

حجت الاسلام عالیشاه گفت: با مشارکت خیران و مردم نوعدوست در تلاشیم تا سرانه ایتام را به ۷۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

اسماعیلی مدیرکل حج و زیارت مازندران نیز در این دیدار گفت: خدمت رسانی به محرومان، پسندیده بوده و موجب افتخار است. وی افزود: امیدواریم همه در این اقدام پسندیده نقش داشته باشیم و برای رفع مشکلات مددجویان و محرومان اثر گذار باشیم.

اسماعیلی تصریح کرد: خدمات کمیته امداد به نیازمندان و توانمند سازی آنان، قابل تقدیر است و خوشبختانه کمیته امداد برنامه ریزی مناسبی در این زمینه ارائه می‌کند.

وی گفت: حج و زیارت استان آمادگی مشارکت با کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به نیازمندان و محرومان را دارد.

اخبار مرتبط

ضرورت بهره گیری از تجربه گروه های جهادی برای آبادانی کشور

برنامه های محرم در سواحل مازندران اجرا می شود

مراسم دعای عرفه در فضای باز بقاع مازندران برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha