ساخت سرپناه برای پنج خانوار منطقه عشایری چاه سالم نهبندان

ساخت سرپناه برای پنج خانوار منطقه عشایری چاه سالم نهبندان

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی در بازدید از منطقه عشایری چاه سالم شهرستان نهبندان، اظهار کرد: اهداف بشر دوستانه و خیرخواهانه یکی از اصول اساسی جمعیت هلال احمر است.

وی با بیان اینکه امدادگران و داوطلبان پشتوانه های اصلی هلال احمر هستند، افزود: جایگاه اصلی هلال احمر بر پایه همین داوطلبین و گروه های جهادی و نقش آنها در اهداف بشر دوستانه مشاهده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امدادگران در هر زمان و مکانی که زندگی مردم دچار خدشه و حادثه شود حتماً حضور دارند، گفت: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با همفکری و همیاری افراد داوطلب و مدیران اجرایی شهرستان تصمیم گرفتند برخی نقاط کور استان را شناسایی و با کمک گروه های جوان و داوطلبین خیر مشکلات مردم را برطرف کنند.

رضایی با بیان اینکه مردم این منطقه در مکان هایی زندگی می کنند که هیچ گونه مصالح ساختمانی در آن به‌کار نرفته است، عنوان کرد: ساخت پنج سرپناه زندگی اهالی روستا به متراژ ۱۲۰ متر در دست اقدام است و تا عید سعید فطر به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵ امدادگر و داوطلب هلال احمر در اقدامی بشردوستانه با حضور در منطقه چاه سالم شهرستان نهبندان تلاش می کنند سرپناهی در خور برای اهالی این روستا تامین کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: هزینه ساخت و تجهیز این مکان ها حدود ۳۰۰ میلیون تومان برآورد می شود.

رضایی با اشاره به اینکه تمام اقداماتی که انجام می شود کاملاً رایگان است، افزود: بعد از ساخت سرپناه سعی خواهد شد در خصوص وسایل ضروری زندگی اهالی این منطقه نیز تدابیری اتخاذ شود.

مجید بیکی، فرماندار شهرستان نهبندان نیز در این بازدید اظهار کرد: شهرستان نهبندان پراکندگی بسیار بالایی دارد و همین امر موجب شده خدمات دهی به برخی مناطق مغفول واقع شود.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق کم برخوردار شهرستان نهبندان از محل اعتبارات فاقد دهیاری هزینه شده است، افزود: بر اساس اقدام شایسته جمعیت هلال احمر استان امیدواریم بتوانیم قدری از مشکلات مردم را برطرف کنیم تا از مهاجرت افراد نیز جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

توزیع سه هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان جنوبی

پرداخت تسهیلات به ۵۰۰۰ روستایی خراسان‌جنوبی

انفاق مهمترین فعالیت‌ عملی در ماه رمضان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha