راه‌اندازی پویش هر خانه یک محفل انس با قرآن در البرز

راه‌اندازی پویش هر خانه یک محفل انس با قرآن در البرز

به گزارش سراج24، فرشته فهمیده در اولین نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی استان البرز با محوریت تشریح برنامه‌های ماه مبارک که در محل سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: بالغ بر ۲۵ برنامه ویژه ایام ماه مبارک رمضان به مناطق از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ارائه کردیم که قابلیت اجرایی در شبکه شاد به صورت مجازی دارد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت شبکه شاد برای توسعه برنامه‌های قرآنی استفاده می‌شود، تصریح کرد: ادارات کل استان برنامه‌های پیشنهادی و تولیدات قرآنی را در قالب تصویری به اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ارسال تا در بین شبکه‌های مختلف پوشش دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به راه‌اندازی پویش هر خانه یک محفل انس با قرآن، بیان کرد: به صورت مجازی هر روز صبح از طرف اداره کل آموزش پرورش در تمام مناطق و مدارس یک جز قرآن قبل از شروع درس با دانش آموزان تلاوت می‌شود.

وی با اشاره به آموزش احکام و احادیث قرآنی از طریق کانال قرآن، عترت و نماز در کانال نواحی و مناطق در شبکه شاد خاطرنشان کرد: تفسیر و ترجمه قرآن کریم همه‌روزه با عنوان (راه رستگاری) در فضای مجازی و مناجات خوانی توسط دانش آموزان و همکاران فرهنگی انجام می‌شود.

فهمیده گفت: خواندن قصه‌های زیبای رمضان با موضوع تدبر در قصص قرآن کریم توسط دانش آموزان و بارگذاری در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی با موضوع اولین روزی که روزه گرفتم

وی با اشاره به برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی با موضوع اولین روزی که روزه گرفتم مخصوص سنین ۹ تا ۱۵ سال توسط نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: نفر اول تا سوم به تفکیک پسران و دختران در مقطع ابتدایی و متوسطه اول به همراه آثار به استان معرفی می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان البرز بیان کرد: همچنین برگزاری جشنواره عکس با موضوع روزه اولی‌ها برای گروه سنی ۹ تا ۱۵ سال ویژه دختران و پسران از طریق شبکه شاد صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به برگزاری پویش هر خانه یک محراب، تصریح کرد: دانش آموزان از برگزاری نماز جماعت در منزل می‌توانند عکس و فیلم جهت بارگذاری در کانال اداره قرآن و عترت اداره کل در شبکه شاد ارسال کنند.

مسابقه عکاسی با موضوع به وقت سحر و افطار ویژه

فهمیده خاطرنشان کرد: مسابقه عکاسی با موضوع به وقت سحر و افطار ویژه مقطع متوسطه دوم نواحی و مناطق آموزش و پرورش برگزار می‌شود دانش آموزان آثارشان را به اداره کل قرآن، عترت و نماز ارسال کنند، به سه عکس برتر به تفکیک جنسیت و مقطع هدایایی اهدا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری اردوی زیارتی مجازی از طریق فضای مجازی و شبکه شاد، متذکر شد: معرفی اماکن مذهبی از جمله مساجد، بقاع متبرکه، امامزادگان در فضای مجازی و … از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان آموزش و پرورش استان البرز در بستر شبکه‌های شاد و مجازی است.

اخبار مرتبط

تربیت حافظان قرآن کریم در حرم کریمه اهل‌بیت(س)

رقابت 18 حافظ کل قرآن در دومین روز مسابقات قرآن استان تهران+عکس

عوامل اضمحلال و نابودی جوامع از دیدگاه قرآن

0 نظر

ارسال نظر

capcha