ماه رمضان امسال از مبلغان بومی استفاده می‌کنیم

ماه رمضان امسال از مبلغان بومی استفاده می‌کنیم

به گزارش سراج24، سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به شیوع موج چهارم کرونا امسال در شهر‌های مختلف از مبلغان بومی استفاده می‌کند و مبلغ از شهر‌هایی مانند قم به دیگر مناطق اعزام نمی‌شود.

حجت‌الاسلام جنتی محب معاون اداره کل اعزام مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی درباره فعالیت مبلغان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: اقدامات اجتماعی و فرهنگی اداره کل اعزام مبلغ سازمان تبلیغات اسلامی ویژه ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲ هجری قمری با توجه به وضعیت جدید کشور و محدودیت‌های کرونایی، طراحی شده است.

وی ضمن اشاره به این مطلب که بهره‌مندی از مبلغان بومی اولویت اداره کل اعزام مبلغ سازمان تبلیغات اسلامی است عنوان داشت: با برنامه‌ریزی‌های این اداره مبلغان بومی سراسر کشور در مناطق تبلیغی خود در طرح «شهید سلیمانی»، «امداد فرهنگی»، «توزیع بسته‌های معیشتی و فرهنگی»، «همکاری با کادر درمان»، «خدمت رسانی به خانواده مبتلایان و آسیب دیدگان از کرونا» و «طرح مواسات اسلامی و همدلی مؤمنانه» مشارکت خواهند داشت.

معاون اداره کل اعزام مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: فعالیت گسترده مبلغان جهادی در مناطق مختلف کشور در عرصه‌های ذکر شده از ابتدای شیوع این بیماری در کشور آغاز و تاکنون ادامه داشته است و با هدایت و راهنمایی سکان‌دار انقلاب اسلامی در نوروز ۱۴۰۰؛ مبلغان مأمور به امیدآفرینی، تواصی به‌حق و صبر نیز شده‌اند لذا باید گفت که مبلغان، فرماندهان و افسران جنگ نرم هستند و امروز فعالیت این افسران جنگ نرم در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و خدمت‌رسانی به ملت با رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی در ماه مبارک رمضان اهمیت بالاتری یافته است.

حجت‌الاسلام جنتی محب در پایان خاطرنشان کرد: بر این اساس سازمان‌های تبلیغی حوزوی از جمله دفتر و سازمان تبلیغات اسلامی، ضمن تأکید بر اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، زمینه فعالیت‌های یادشده توسط مبلغان در ماه مبارک رمضان در مساجد، حسینیه‌ها و سایر اماکن را فراهم خواهند ساخت و همکاری مبلغان با ستاد ملی کرونا، کادر درمان و متولیان طرح شهید سلیمانی و... افزایش خواهد یافت.

موارد ذیل به‌عنوان دستورالعمل فعالیت‌های مبلغان بومی در ماه مبارک رمضان از طرف اداره کل اعزام مبلغ سازمان تبلیغات اسلامی صادر شده‌اند.

۱. بهره‌گیری از ظرفیت مبلغان بومی و مستقر در هر منطقه
۲. مشارکت در طرح سردار شهید سلیمانی، مواسات و همدلی مؤمنانه، امداد فرهنگی و اجتماعی، همراهی با کادر درمانی و مانند آن
۳. توجه ویژه مبلغان گرامی در ارتباط مؤثر فرهنگی و تبلیغی با مردم منطقه از طریق استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تلاش حداکثری در امیدآفرینی و زدودن غبار یأس و ناامیدی
۴. در مناطق قرمز که امکان فعالیت‌های یادشده فراهم نباشد فعالیت فرهنگی و تبلیغی ویژه این ماه مبارک در فضای مجازی برای مبلغان توانمند و آموزش‌دیده، موردحمایت دفتر تبلیغات اسلامی قرار خواهد گرفت
۵. همکاری کامل با مسئولان منطقه در برگزاری برنامه‌ها
۶. تلاش برای برگزاری باشکوه برنامه لیالی مبارکه قدر و برپایی تلاوت قرآن کریم در نیمه دوم ماه مبارک رمضان، با امکان حضور در مساجد با شرایط سالم و اماکن باز و بوستان‌ها
۷. لازم است مبلغان ارجمند علاوه بر فعالیت‌های خود در فضای مجازی نسبت به اجرای برنامه‌های حضوری با رعایت کامل دستورالعمل‌ها اقدام نمایند و تائید حضور مبلغان ارجمند و هماهنگی و نظارت اجرای فعالیت‌های ماه مبارک بر عهده مسئولان محترم سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر کشور است و تائید فعالیت مبلغان در فضای مجازی با سازوکار اعلامی بر عهده همکاران در دفتر تبلیغات اسلامی صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

هیئات مذهبی حرم سید الشهداء هستند

نتوانستیم در توسعه‌ بیمه فعالان قرآنی خیلی موفق باشیم

مراسم جشن عید غدیر خم در بمبئی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha