رفع مشکلات معیشتی نیازمندان از اولویت‌های ماه مبارک رمضان باشد

رفع مشکلات معیشتی نیازمندان از اولویت‌های ماه مبارک رمضان باشد

به گزارش سراج24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست مجازی با اصحاب رسانه اظهار کرد: ماه رمضان ماه بهار قرآن و ماه استقامت در مقابل مشکلات و استعانت از خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان سرمایه عرشی خداوند به جامعه ایمانی است اضافه کرد: ماه مبارک رمضان، ماه هدایت قرآنی و نجات و کمال انسانی است.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: ادیان آسمانی و از جمله اسلام برای سعادت دنیوی و اخروی بشر آمده است و صبر و مقاومت مؤمنانه یعنی انسان وظایف الهی خویش را به درستی تشخیص دهد تا با عمل به آن به سعادت برسد.

وی افزود: در این مسیر دشمنان بشریت که دشمنان سعادت انسان هستند مشکلاتی را به‌وجود می‌آورند و لذا می‌بایست مؤمنان و موحدین متقین در برابر این دشمنان باید پایداری و استقامت پیشه کنند.

صفایی بوشهری اضافه کرد: انسان مؤمن برای پیمودن مسیر حق، باید مشکلات دشمنان را به جان بخرد و مقاوم باشد؛ تمام انبیای الهی در طول تاریخ در برابر ناملایمت دشمنان حق و سعادت بشریت تا سرحد جان ایستادگی کرده و کوتاه نیامدند.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه محبوب خدا شدن است، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه نجات انسان و کمال آسمانی است. ماه مبارک رمضان ماه قرآن، ماه انس با خدا، ماه رشد، ماه معنویت و خدمت به دیگران است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: از بهترین کارهای ماه مبارک رمضان امسال، خدمت به هر شکل در عرصه سلامت و کمک هر چه بیشتر به معیشت نیازمندان است.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان ماه بهار معنویت و خدمت است، افزود: ماه مبارک رمضان امسال، ماه جهاد خدمت و مقاومت در راستای ولایتمداری است. ماه مبارک امسال می‌تواند منشأ سرنوشت ساز تحولات انقلابی برای ایران اسلامی باشد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه داشتن زندگی قرآنی موجب توسعه و رشد فرهنگی و انضباط اجتماعی در جامعه می‌شود، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نمادهای شهر و روستای قرآنی داشتن شاخصه‌های اصیل هویت اسلامی و دینی است.

وی گفت: در این راستا در تمامی جوامع شهری و روستایی کشورهای اسلامی می‌بایست تمامی تصمیم گیری ها و قانون گذاری ها بر اساس دستورات الهی و آموزه‌های اسلام راستین و آیات کلام الله مجید باشد و همگی بدان عمل کنند و در زندگی خود جاری و ساری سازند.

 

اخبار مرتبط

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: بانک‌ها‌ مجاز به دلالی ‌نیستند‌

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

توزیع 300 بسته کمک مومنانه در بین نیازمندان خلخالی

0 نظر

ارسال نظر

capcha