اجرای طرح ضیافت الهی در ۱۳ امامزاده مازندران

اجرای طرح ضیافت الهی در ۱۳ امامزاده مازندران

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در ساری با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در ۱۳ امامزاده و آستان مقدس بقاع متبرکه شاخص مازندران اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف مذهبی در راستای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان با محوریت بقاع متبرکه استان، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز در استان مازندرن بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تایید ستاد کرونا برنامه‌های مذهبی خواهیم داشت و از تجمع باید پرهیز شود و اگر ستاد کرونا مخالف برگزاری مراسم‌ها بوده باید تصمیمات این ستاد رعایت شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در راستای برگزاری مراسم‌های مذهبی در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: آن دسته از شهرستانهایی که قابلیت برگزاری مراسم‌ را ندارند می‌توانند از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی بهره‌گیری و اقدام به برگزاری مراسم مجازی کنند.

حیدری یکی از برنامه‌های شاخص اوقاف در ماه مبارک رمضان را اجرای طرح ضیافت همدلی با هدف توزیع بسته‌های معیشتی کمک مومنانه دانست و ادامه داد: بسته‌های معیشتی از محل عوائد موقوفات با نیات مرتبط تهیه و بین نیازمندان و روزه‌داران توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از محل عوائد موقوفات طرح افطاری ساده و غذای گرم تهیه و پیش از اذان مغرب بین روزه‌داران توزیع خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به تاکید نماینده ولی فقیه در استان مبنی بر باز بودن درب مساجد و بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: اذان‌های یومیه باید از مساجد و بقاع متبرکه استان پخش شود اما بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا برگزاری مراسم همراه با تجمع نخواهیم داشت.

حیدری بیان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن است و لازم است در این ماه فضای استان با برگزاری محافل انس با قرآن کریم معطر شود و با توجه به محدودیت‌های کرونایی امکان برگزاری محافل بزرگ قرآنی در بقاع متبرکه وجود ندارد و تلاش می‌شود محافل قرآنی به صورت محدود بدون تجمع و در قالب پخش از شبکه‌های اجتماعی و یا سیمای مازندران برگزار شود.

اخبار مرتبط

رسانه ها برای شورآفرینی در انتخابات برنامه ریزی کنند

توزیع ۲۰۰۰ پرس غذای گرم در قالب سفره ولایت در بابل

مشارکت در انتخابات جلوه ای از مردم سالاری دینی ملت ایران است

0 نظر

ارسال نظر

capcha