بازگشایی مساجد از هفته دوم ماه رمضان در کرمان

بازگشایی مساجد از هفته دوم ماه رمضان در کرمان

به گزارش سراج24، حجت الاسلام غلامحسین حقانی با اشاره به برنامه‌های مبارک رمضان بر اساس محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون همواره گروه‌ها و هیئت‌های مذهبی همراهی خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشته‌اند کمااینکه سال گذشته این موضوع نمود داشت و امسال و در آستانه ماه مبارک نیز این همکاری ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: هرچند که برنامه‌های اجتماعی مسجد فعلاً تعطیل است اما کارکردهای مسجد تعطیل نخواهد بود که مصداق آن طرح شهید سلیمانی است که خاستگاه و پایگاه آن مسجد بوده است و البته این طرح در ماه مبارک رمضان به صورت ویژه‌تر برگزار می‌شود.

اجرای طرح «محله همدل» در ماه رمضان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه طرح «محله همدل» را در ماه مبارک خواهیم داشت، عنوان کرد: مبتنی بر این طرح هر مسجد و مجموعه فرهنگی باید تلاش کند که یک معضل یا مشکل محله خود را مرتفع کند. در پایان ماه مبارک رمضان به بهترین طرح‌ها که رتبه اول تا سوم را به دست آورند به ترتیب ۲۰۰، ۱۰۰ و ۵۰ میلیون تومان اهدا می‌شود علاوه بر این از طرح‌های قابل توجه نیز حمایت‌هایی انجام می‌شود.

وی با بیان این مطلب که از ظرفیت فضای مجازی نیز برای برگزاری برنامه‌های مختلفی همچون کرسی‌های تلاوت و سایر برنامه‌های فرهنگی استفاده می‌شود، اظهار داشت: همچنین به دنبال این هستیم همانند ماه محرم یکسری برنامه‌ها را به صورت خانواده محور برگزار کنیم.

حجت الاسلام حقانی با اشاره به اینکه برنامه شب‌های احیا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود، تصریح کرد: از هفته دوم ماه مبارک، برنامه‌ها به صورت حضوری در مساجد با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی همچنین گفت: در گلزار شهدا هم در ماه رمضان با همکاری مدیریت گلزار و ادارات مربوطه برنامه‌هایی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

معاون بسیج مساجد: دفاع مقدس، خورشید درخشان تاریخ آزادگی است

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha