اجرای پویش ملی فصل بندگی در پرتو زیست قرآنی در کردستان

اجرای پویش ملی فصل بندگی در پرتو زیست قرآنی در کردستان

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان، اظهار کرد: پویش ملی فصل بندگی در پرتو زیست قرآنی در کردستان با هدف ارتقای نشاط معنوی و احساس مسئولیت اجتماعی بین شهروندان، تقویت روحیه مشارکت اجتماعی شهروندان و بصیرت افزایی دینی و تبیین معارف اسلامی اجرا می‌شود.

وی به محورهای محتوایی و گفتمانی زیست قرآنی طرح یاد شده پرداخت و افزود: همدلی و هم افزایی برای تحقق اهداف و آرمان‌های مشترک، خدمت انسان دوستانه و بدون منت به بندگان خدا، افزایش مقاومت، تاب‌آوری و صبر در جامعه در برابر سختی‌ها و ناملایمات و ساده زیستی و سبک باری در مسیر پیشرفت و تعالی از محورهای محتوایی این طرح است.

وی بیان کرد: پویش ملی فصل بندگی در پرتو زیست قرآنی با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان دارالقرآن کریم و سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور اجرا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: بر اساس این مشارکت بین دستگاهی در اجرای پویش یاد شده اجرای کرسی‌های تلاوت در بوستان‌های شهری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی بر اساس آموزه‌های قرآنی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حاتمیان اعلام کرد: تجلیل از فعالان و پیشکسوتان قرآنی در قالب برنامه عمری با قرآن، برگزاری مسابقات قرآنی برای سطوح مختلف سنی از جمله کودکان و نوجوانان و ایجاد نمایشگاه‌های مجازی عکس و نگار گذرهای خیابانی با موضوع آموزه‌های اخلاقی و معارف اهل بیت (ع) و ترویج حرکت‌های اجتماعی با محوریت قرآن کتاب اخلاق و انسان دوستی از جمله برنامه‌ها و اقدامات اجرایی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است که بر اساس شیوه نامه اجرایی پویش ملی «فصل بندگی در پرتو زیست قرآنی» انجام می‌شود.

وی ایجاد میزهای مشاوره تربیتی و اخلاقی به صورت حضوری و مجازی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا و تقدیر از خیرین قرآنی و هیئات مذهبی و گروه‌های مردمی و جهادی پیشتاز همدلی مومنانه را از دیگر برنامه‌های اجرایی در راستای پویش ملی یاد شده برشمرد.

وی اضافه کرد: ظرفیت عظیم معنوی و فرهنگی ماه مبارک رمضان علاوه بر ایجاد تحولات فردی در روزه‌داران، باید پالایش اندیشه‌ای، رفتاری و اصلاح اجتماعی را شامل شود و در بستر آمادگی مؤمنان روزه‌دار برای بهره‌مندی از کلام الهی تلاوت آیات فتح، پیروزی و گشایش می‌تواند آرامش را به دل‌های مضطرب برگرداند و قدم‌ها را برای ادامه راه محکم کند.

وی ماه رمضان را فرصتی ارزشمند برای شکل‌گیری اراده جمعی و مناسک توحیدی – اجتماعی برای ترویج روحیه فداکاری و ایثار و همبستگی و مشارکت اجتماعی دانست و گفت: در سایه این ماه مبارک حس خوب همدلی مومنانه و ایمان به توان مومنانه به مخاطب القا می‌شود.

اخبار مرتبط

با تمام قوت از گروه‌های جهادی کردستان حمایت می شود

جنایت کابل دل هر انسان آزاده‌ای را به درد آورد

ظرفیت روحانیون اهل سنت در برنامه های فرهنگی مدنظر قرار گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha