فرهنگ سازی مصرف بهینه آب از رسالت مسئولان است

فرهنگ سازی مصرف بهینه آب از رسالت مسئولان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، در دیدار با  جمعی از مدیران وزارت نیرو در استان قزوین گفت: آب، عنصر حیاتی و ارزشمندی است و باید آن را به عنوان امانت الهی برای نسل‌های بعدی حفظ کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی نقش مؤثری در حفظ و حراست از منابع آبی دارد، خاطرنشان کرد: همه بخش‌های جامعه در حفظ منابع آبی نقش دارند اما متولیان امر رسالت مهمتری برعهده دارند و علاوه بر اتخاذ راهکارهایی برای صرفه‌جویی، باید فرهنگ‌سازی نیز با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه آب آن گونه که باید جدی گرفته نشده است، ادامه داد: هر چقدر در حوزه فرهنگ‌سازی، سرمایه گذاری شود، اسراف نیست و این فرهنگ‌سازی می‌باید در همه بخش‌ها صورت بگیرد و نگاه ویژه‌ای در اصلاح الگوهای کشت و آبیاری نوین در بخش کشاورزی داشته باشیم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از حوزه‌های پر مصرف آب محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری و فرهنگ‌سازی در این عرصه‌ مهم، نقش مهمی در افزایش تولید و کاهش مصرف دارد و دستاوردهای علمی و تجربه‌های میدانی نشان دهنده این معناست.

اخبار مرتبط

اجرای طرح «سلام همسایه» در ۱۵ محله استان قزوین

رسانه‌ها مطالبات مردمی را در دستور کار قرار دهند

حضور مردم قزوین در انتخابات ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha