اجرای طرح هادی در ۱۱۰۰ روستای اردبیل

اجرای طرح هادی در ۱۱۰۰ روستای اردبیل

به گزارش سراج24، فرهاد سبحانی در اردبیل با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام( ره) اظهار کرد: در حال حاضر طرح هادی در یک‌هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در حال اجراء است و همچنین این طرح در روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز با هماهنگی فرمانداری‌ها اجراء می‌شود.

وی با اشاره به آمار روستاهای عملیاتی طرح هادی در سال قبل، افزود: در سال ۹۹ طرح هادی در ۷۰ روستای استان اردبیل با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال اجراء، تکمیل و عملیاتی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل تصریح کرد: ۲۱۲ روستای استان اردبیل تحت بازنگری طرح هادی قرار گرفتند و برای سال‌جاری نیز ۶۲ روستا در دست بازنگری قرار دارد.

سبحانی با اشاره به میزان صدور سند مالکیت، عنوان کرد: مجموعا تاکنون ۱۰۴ هزار جلد سند مالکیت صادر شده که از این تعداد ۸ هزار جلد سند مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۹۶ هزار جلد سند نیز مربوط به روستاهای استان بوده که با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان این اسناد به هم استانی ها تحویل داده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل درخصوص طرح توسعه پایدار منظومه روستایی تشریح کرد: در سطح استان اردبیل برای طرح مذکور چهار منطقه شناسایی شده که شامل شاهرود در خلخال، هیر در اردبیل، اسلام آباد در پارس آباد و قصابه در مشگین شهر است که در حال حاضر این طرح به شکل پایلوت در شاهرود در حال اجراء است.

وی گفت: روستاهای هدف گردشگری که طرح های گردشگری در آن ها اجراء می شوند شامل انار، وکیل آباد، موئیل و اندبیل است و همچنین چندین روستای دیگر از جمله آلوارس و بیله درق حائز شرایط برای اجرای طرح‌های گردشگری شده‌اند.

اخبار مرتبط

افتتاح ۲۰ خانه هلال روستایی در خراسان جنوبی

طرح «مهرواره محله همدل» با رویکرد همبستگی اجتماعی برگزار می‌شود

اهدای ۴۵ تبلت به ایتام اردبیلی توسط نیکوکار خارج از کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha