فرقه گرایی طرحی برای آسیب به دنیای اسلام است

فرقه گرایی طرحی برای آسیب به دنیای اسلام است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی دیدار و گفتگو کرد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت اسلامی، اظهار داشت: فرقه گرایی در جهان اسلام یک مسئله مذهبی نیست بلکه طرح سیاسی از سوی دشمنان اسلام به ویژه رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به اسلام است.

حجت الاسلام شهریاری، تصریح کرد: موضوع فلسطین همچنان در رأس موضوعات جهان اسلام است و با گذر زمان این موضوع از درجه اعتبار ساقط نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان از حقوق ملت فلسطین عبور کرد که مهم‌ترین آن‌ها، زندگی عزتمندانه در کشوری مستقل به پایتختی قدس شریف است.

وی اظهار داشت: گفت‌وگو و تعامل با علما و اندیشمندان جهان اسلام مهم‌ترین راهکار برای رسیدن به وحدت و انسجام است.

وی سپس به تشریح چارچوب مفهومی طرح دستیابی به امت واحده و اتحادیه کشورهای اسلامی طی مراحل پنجگانه پرداخت که مورد استقبال ایشان قرار گرفت

همچنین در این دیدار سید عمار حکیم آخرین وضعیت تغییر و تحولات و پیشرفت‌های صورت گرفته در کشور عراق، همچنین مسائل و مشکلات شیعیان را تشریح کرد.

رهبر جریان حکمت با اشاره به سفرهای خود به مناطق اهل سنت عراق، گفت: نقش بزرگان و علما در معرفی اسلام اصیل محمدی و حل مشکلات و چالش‌های فراروی کشورهای اسلامی جهت رسیدن به هدف که همانا وحدت و انسجام بین احزاب و گروه‌ها و مسلمانان جهان دارای اهمیت زیادی است.

وی گسترش فرهنگ تقریب را عامل مهمی برای مبارزه با فرقه گرایی دانست و گفت: فرهنگ سازی عامل مهمی برای پیشبرد وحدت اسلامی است.

اخبار مرتبط

اتفاقی شیرین در روزگار تلخ موسیقی / موسیقی پاپ به خواننده‌ای مانند راغب نیاز دارد

تلاش برای نزدیکی افکار با وحدت منافات ندارد بلکه مکمل آن است

شرط اول فراهم شدن بستر وحدت اجتماعی، عدالت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha