چاپ کتابی در بازخوانی تأثیر انقلاب اسلامی بر عرصه جهانی

چاپ کتابی در بازخوانی تأثیر انقلاب اسلامی بر عرصه جهانی

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سروش، کتاب «الگوی رهایی؛ بازخوانی تأثیر انقلاب اسلامی در عرصه جهانی» شامل گردآوری برنامه‌های شبکه رادیویی رادیو گفت‌وگو به‌تازگی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب مقدمه و پیشگفتاری به قلم رضا کوچک‌زاده تهمتن مدیر رادیو گفتگو دارد که در آن نوشته است:

«ورود انقلاب اسلامی ایران به چهل‌سالگی پیروزی خود، نشانه آشکاری از بلوغ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و توانایی راهبردی نظام در طی کردن مسیر رشد و بالیدن در متن چالش‌های متنوع، متعدد و مداوم نظام سلطه بود. ازاین‌رو، رسانه ملی و معاونت صدا همگام با دیگر ارکان نظام، درصدد بازخوانی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین انقلاب قرن با رهبری بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام‌خمینی(ره) در عرصه‌های مختلف برآمد که از همان بدو تأسیس،باهجمه‌های مستقیم و غیرمستقیم جهان استکبار روبه‌رو شد.

رادیو «گفت‌وگو» با الهام از توصیه‌های دکتر شاه‌آبادی، معاون محترم صدا، وباتوجه به مأموریت ویژه خود در گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی و مخاطب نخبه و فرهیخته خود، اقدام به طراحی برنامه‌هایی با هدف بیان دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی کرد. در این میان، یکی از موضوعات موردتوجه شبکه، بررسی تکوین نفوذ راهبردی اندیشه امام‌خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در سراسر جهان، و نتایج راهبردی آن در پیشبرد اهداف بنیادین انقلاب اسلامی ایران بوده است. پیدایش انقلاب اسلامی ایران به دلیل ماهیت منحصربه‌فردش، در تقابل علمی و عملی با تئوری‌های مسلط جهان قرار گرفت و درحقیقت اصالت این نظریه‌ها را به چالش خواند. یکی از بی‌بدیل‌ترین راه‌های شناخت انقلاب اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین و منحصربه‌فردترین انقلاب قرن ۲۰، دیدگاه‌های حضرت امام‌خمینی(ره)، بنیان‌گذار فقید انقلاب اسلامی است.

بی‌شک گذار این کتاب از مرحله طراحی برنامه رادیویی تا انتشار، مرهون حمایت‌های بی‌دریغ آقایان دکتر حمید شاه‌آبادی، معاون محترم صدا، ابوالفضل نوروزی، مدیر گروه سیاسی ـ اجتماعی و تلاش بی‌وقفه و همت بلند عوامل محترم برنامه‌ساز، سرکار خانم‌ها رقیه‌زهرا پرندآور، تهیه‌کننده، مهسا غیاثوند، دستیار تهیه و دکتر روح‌الامین سعیدی، کارشناس مجری و محقق برنامه است که البته تدوین و تصحیح نهایی کتاب را نیز بر عهده داشته‌اند. در پایان، مزیت این کتاب ازآنِ جمع کثیری از نخبگان و اساتید دانشگاه است که خالصانه درراستای نشر معارف انقلاب اسلامی و گفتمان امام‌خمینی(ره) تلاش کرده‌اند و با مقدمه عالمانه استاد گرامی، دکتر محمدرضا دهشیری جلوه افزون یافته است.

 امیدواریم انتشار این‌کتاب، گامی هرچند کوچک درراستای تولید و ترویج ادبیات انقلاب اسلامی شمرده شود و در تکمیل زنجیره تأثیر رسانه رادیو در جامعه، موردتوجه علاقه‌مندان به ایران عزیز قرار گیرد.»

این‌کتاب با ۳۹۱ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۷۰ هزار تومان منتشر شده است.

اخبار مرتبط

شاهنامه فردوسی در کلام رهبر انقلاب

سه کتاب تفسیر از رهبر انقلاب به نمایشگاه کتاب رسید

ایران است که باید پرچم تمدن اسلامی را بلند کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha