برای نامزدی ریاست جمهوری، تنها خوب بودن کافی نیست

 برای نامزدی ریاست جمهوری، تنها خوب بودن کافی نیست

به گزارش سراج24، حسین شریعتمداری در نشست مجازی مدیران و اهالی رسانه با موضوع «الزامات تحقق ایران قوی در انتخابات ۱۴۰۰» با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروز درباره انتخابات گفت: سخنان رهبری، ختم کلام بوده و علاوه بر اینکه بر همه ما حجت است، مستند و مستدل هم هست.

 مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه باید افرادی را انتخاب کنیم که می‌توانند مشکل را حل کنند تصریح کرد: برخی از افراد هم با وجود ادعای فراوان نشان دادند که کارآمدی ندارند، ما با کسی دعوا و دشمنی نداریم، اما کار رسانه این است که وقتی احساس کند، فردی دارد کلاه مردم را برمی‌دارد، آن را بیان کند.

فقط خوب بودن کافی نیست

وی درباره کاندیداهای جبهه انقلاب اظهار کرد: در جبهه انقلاب چندین نفر اعلام آمادگی کردند که افراد خوبی هستند اما خوب بودن کافی نیست و اگر همه با هم در انتخابات حضور یابند، تنها رأی شکسته می‌شود.

شریعتمداری با بیان اینکه بحث‌ها برای رسیدن به وحدت بین افراد دنبال می‌شود، افزود: تمام افرادی که اعلام آمادگی کردند، آدم خوبی هستند، اما برخی از آنها رأی‌آوری ندارند و این مسأله باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: درباره آقای رئیسی نیز دو دیدگاه وجود دارد، هر دو دیدگاه ایشان را قبول دارند اما یک عده موافق حضورشان هستند و برخی مخالفند . موافقان حضور ایشان  معتقدند آمدن آقای رئیسی  باعث اجماع می‌شود و چون نامزدهای جبهه انقلاب ایشان را شایسته می دانند و به اسلام و انقلاب فکر می کنند با حضور جناب رئیسی کنار می روند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: طرف مقابل معتقد است با اعلام کاندیداتوری ایشان، دستگاه قضا چه آینده‌ای پیدا خواهد کرد؟ چراکه آقای رئیسی در دستگاه قضا امیدآفرینی کرده و میلیاردها تومان و دلار از اموال غارت شده را بازگردانده و بدون ملاحظاتی که برخی گرفتار آن هستند، با فساد به مقابله برخاسته و در این راه موفقیت های چشمگیری هم داشته است.

وی خاطرنشان کرد: موافقین حضور آقای رئیسی می‌گویند که قوه اجرایی جایگاه مهمی است و حتی می‌تواند از آن طریق به قوه قضاییه نیز کمک کند اما مخالفان می‌گویند که اگر آقای رئیسی در عرصه انتخابات حضور یابد، تبلیغات سوء علیه ایشان زیاد می‌شود.

آیت‌الله رئیسی برند مبارزه با فساد است

شریعتمداری با تأکید بر اینکه البته آقای رئیسی نقطه سیاه و یا مبهمی در کارنامه خود ندارد گفت: ایشان  برند مبارزه با فساد هستند و مخالفان ایشان در افکار عمومی , مخالفت مبارزه با فساد تلقیمی شود که البته الزاما نیز اینگونه نیست .

وی  در بحث رأی‌آوری آیت‌الله رئیسی گفت ایشان در دوره قبل اولا  در مقابل دولت مستقر قرار داشت و اغلب نیز دولت مستقر رأی می‌آورد و ثانیاً , ایشان تنها ۴۰ روز  در عرصه حضور پیدا کرده بود ولی با این وجود  توانست ۱۶ میلیون رأی بیآورد که بسیار مهم است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه  گفت البته سخنان رهبری درباره اهمیت قوه مجریه نسبت به قوه قضاییه نیز کفه ترازو را به نفع موافقان حضور ایشان سنگین کرده است . مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سئوالی که نظر او را در همین خصوص جویا شده بود گفت ; بنده فقط جغرافیای صحنه را ترسیم کرده ام و درباره نامزدها نظری نداده ام.

شریعتمداری به طرح دیگری که   به میان آمده نیز اشاره کرد و گفت ; البته طرح ترکیبی نیز مطرح است که از میان نامزدها یک نفر به عنوان رئیس جمهور بیاید و بقیه با توجه به تخصص خود در بخش‌های دیگر مستقر شوند اما چه کسی در این جایگاه قرار بگیرد نیز مهم است.

وی در ادامه سخنانش افزود برخی بر این عقیده اند که چون خواسته جبهه انقلاب، اسلامی است و نفسانی نیست , طرح ترکیبی نیز می تواند موفق باشد .

برخی می‌خواهند نوه امام (ره) را فدایی خود کنند

شریعتمداری در پاسخ به سئوال دیگری درباره کاندیداتوری نوه حضرت امام (ره)  گفت: حضرت امام (ره) حق بسیار بزرگی بر گردن تمامی ملت ها و مخصوصا ملت ایران دارند .

حضرت امام آرزوی برزمین مانده اولیاءالله را تحقق بخشیدند و نظام سلطه حاکم بر جهان را با چالش بزرگی روبرو کردند و حرمت بیت معظم ایشان ضروری است ولی کسانی این روزها نوه ایشان را برای ریاست جمهوری معرفی می کنند در پی سوء استفاده از جایگاه امام (ره) هستند . نگاهی به سوابق و مواضع برخی از آنان نشان می دهد که ارادت چندانی به امام راحل (ره) نیز ندارند .

وی با اشاره به اینکه این اقدام نشان می‌دهد که دستشان از نامزد مورد قبول مردم خالی است گفت:  حجت الاسلام سید حسن خمینی  هم باید مواضع را ارزیابی کنند و اشتباه نکنند چراکه جریان مقابل می‌خواهد این شخصیت را فدایی خود کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره سعید محمد نیز بیان کرد: ایشان در عرصه فعالیت خود بسیار موفق بودند اما چه اندازه سابقه و شناخت از شرایط کشور دارند، باید مانند سایر نامزدها بررسی شود.

وی میزان مشارکت مردم در عرصه انتخابات را گسترده دانست و در ادامه سخنانش افزود: قانون انتخابات نیاز به بازنگری دارد، این اتفاق در مجلس دنبال می‌شود و برخی از موارد آن از جمله اینکه افرادی که خانواده‌شان در آمریکا و انگلیس زندگی می‌کنند نباید کاندیدا شوند.

شریعتمداری با اشاره به وقایع فتنه 88 گفت: آنچه در زمان انتخابات سال ۱۳۸۸ توسط سران فتنه به عنوان تقلب مطرح شد، یک اسم رمز بود، چراکه حاضر نشدند از راه قانونی مسائل را دنبال کنند، چون می‌دانستند تقلبی رخ نداده و بارها در اظهارات خود هم بدان اشاره کردند.

وی با بیان اینکه نامزدهای ریاست جمهوری باید بدانند که در چه جایگاهی سنگینی قرار گرفتند و چه وظیفه مهمی دارند تصریح کرد: ریاست جمهوری بر اساس قانون اساسی اختیارات بسیاری دارد و اینکه برخی خلاف آن را بیان می‌کنند صحت ندارد.

اگر اختیارات رئیس جمهور کم است، چرا برای آن سر و دست می‌شکنند؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان با طرح این سؤال که اگر ریاست جمهوری اختیارات کمی دارد، چرا این همه  برای آن سر و دست می‌شکنند و در سخنرانی‌های قبل از انتخابات چنان صحبت می‌کنند که انگار تمام اختیارات درید آنهاست و ادامه داد: جالب آنکه برخی از روسای جمهور نیز در پایان کار خود اعلام می‌کنند که کارهایی می‌خواستیم انجام بدهیم اما نشد!

وی با بیان اینکه در اینجا دو سؤال مطرح است . اول اینکه چه کارهایی می‌خواستید، انجام دهید و اینکه چه کسی نگذاشت؟  ریاست جمهوری باید طرح و برنامه ارائه کند، این پست بسیار حساس است به ویژه در این دوره که شرایط خاصی در داخل و خارج کشور وجود دارد.

در دوران روحانی تمام دولت در وزارت خارجه جمع شده بود!

مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان امتحان خود را به خوبی پس ندادند هرچند شعار های زیاد و وعده های بسیاری دادند  اما تقریباً هیچیک از آنها جامه عمل نپوشیده و بر زمین مانده است .

وی اظهار داشت برخی از مدعیان اصلاحات  هنوز به آمریکا دل بسته‌اند و خواب آمریکا را می بینند که بقول حضرت امام , خدا بیدارشان کند . وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت ;  متأسفانه تمام دولت در وزارت خارجه جمع شده بود و همه مشغول مذاکرات هسته‌ای بودند و آن را «فتح‌الفتوح» و بزرگترین افتخار کشور نه تنها از پیروزی انقلاب به بعد بلکه در سراسر اعصار می‌دانستند.

شریعتمداری با بیان اینکه گرانی‌های افسارگسیخته، تورم، سقوط ارزش پول ملی از نگاه مردم پنهان نیست ادامه داد: باید همه تلاش کنند که دولتی پا به رکاب و انقلابی و دردمند زمام امور اجرائی کشور را بر عهده بگیرد .

اخبار مرتبط

افراد فرصت طلب هیچ ارتباطی با تفکر جهادی و انقلابی ندارند

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha