رویکرد ائمه جمعه تلاش برای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح است

رویکرد ائمه جمعه تلاش برای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، در شصت و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه استان، با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، بر تلاش برای بهره‌مندی حداکثری از فرصت معنوی این ماه تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر نقش‌آفرینی شایسته ائمه جمعه در راستای افزایش مشارکت مردم در انتخابات و تبیین معیارهای اصلح تأکید کرد.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: ما ائمه جمعه باید در زمینهٔ انتخابات و در راستای افزایش مشارکت و بیان ویژگی‌های اصلح به‌صورت پررنگ فعالیت کنیم، اما حق نداریم وارد مصادیق شویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با تأکید بر اینکه دعوت به مشارکت باید با شیوه مناسب و قانع‌کننده باشد تا مردم اقناع شوند، اضافه کرد: انتخابات آبروی نظام است و همه باید برای برگزاری پرشور آن وارد عرصه شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موج چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور، بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد.

وی با بیان اینکه همه ما مکلف به رعایت دستورالعمل‌ها و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، افزود: رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا بر همه ما فرض است و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه بسیار حساس بوده و همواره به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید دارند؛ ازاین‌رو هیچ‌کس نباید نسبت به مصوبات و دستورالعمل‌های این ستاد کم‌توجه باشد.

اخبار مرتبط

نشست خبری سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برگزار می‌شود

ائمه جمعه برای تحقق گام دوم انقلاب نقش آفرینی ویژه ای داشته باشند

دولت آیت الله رئیسی بهترین دولت در گام دوم انقلاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha