فعالان اقتصادی از مانع تراشی بر سر راه تولید گله مندند

فعالان اقتصادی از مانع تراشی بر سر راه تولید گله مندند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده در جمع مدیران شرکت نفت فلات قاره و پالایشگاه نفت لاوان با بیان اینکه ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: مقام معظم رهبری از تعبیر افسران جنگ اقتصادی برای فعالین حوزه صنعت یاد کرده اند که نشان از وجود یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: ما امروز شاهد یک فشار و تحریم حداکثری در زمینه های اقتصادی هستیم که ملت ایران با فرامین مقام معظم رهبری توانست با یک مقابله عزتمندانه از آن عبور کند؛ در حال حاضر نظم جهانی با مشکلات بسیاری در مقابل ایران رو به رو شده است و دیگر تحریم های فلج کننده اقتصادی اثری ندارد.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: کشورهای استکباری در یک سردرگمی همگانی در مقابل ملت ایران قرار دارند و اکنون می‌دانند که تحریم های آنان اثرگذار نبوده است و دیگر اهرم فشاری در اختیار آنها نیست و اکنون به صورت نمادین صحبت هایی از رفع تحریم به میان می آید کاملا بی اساس است؛ چه تحریم ها برداشته شود و چه برداشته نشود این ملت ایران است که در مقابل تمام فشارها ایستادگی کرده است و پیروزی واقعی متعلق به این ملت است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده افزود: ما اکنون در یک پیچ تاریخی قرار داریم که از آن با سربلندی عبور خواهیم کرد؛ مقام معظم رهبری در چند سال گذشته شعارهای سال را متناسب با محورهای اقتصادی اعلام کردند و امسال نیز با توجه به شعار سال تمام مسئولین باید در جهت رفع موانع و پشتیبانی از تولید تلاش خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بسیاری از فعالان اقتصادی از مسؤلین به جهت مانع تراشی بر سر راه تولید گله مند هستند و به بنده نیز در مواردی در جهت رفع مشکلات مراجعه کرده اند که نیازمند توجه بیشتر مسئولان به امر تولید است تا موانع پیش روی فعالین اقتصادی کاهش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: برخی صنایع و معادن در استان هرمزگان دچار مشکلات فراوانی در حوزه های مدیریتی هستند و بسیاری از کارگاه ها در حال خاک خوردن و زنگ زدن تجهیزات هستند. با هماهنگی های صورت گرفته با دادگستری استان پیگیری جدی در جهت احیاء و در مدار قرار گرفتن این کارگاه و کارخانه ها به چرخه تولید انجام شده است و اگر مالکان عزمی برای به حرکت در آوردن چرخه تولید نداشته باشند خلع ید و اقدامات قانونی متناسب انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به مسکونی سازی جزایر دارند؛ جزایری مانند ابوموسی  و تنب بزرگ مسکونی شده اند و این مسکونی سازی در موضوعات پدافند غیرعامل نیز بسیار اهمیت دارد. مسؤلان جزیره لاوان در جهت مسکونی سازی این جزیره اهتمام ویژه ای داشته باشند، البته تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته، اما نیازمند توجه بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی در پایان تصریح کرد: صنایع لاوان با توجه به عوارض و آلایندگی های که برای مردم به همراه دارد باید مسئولیت اجتماعی خود را در مقابل مردم جزیره ایفا کنند.

اخبار مرتبط

تولیت آستان قدس رضوی در پیامی نوروز ۱۴۰۱ را تبریک گفت

ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی بندر امیرآباد باید توسعه یابد

کارگاه تولید نرم‌افزار تلفن همراه

0 نظر

ارسال نظر

capcha