ماه مبارک رمضان فرصت مناسب برای گسترش معارف دینی و تربیتی است

ماه مبارک رمضان فرصت مناسب برای گسترش معارف دینی و تربیتی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام «سید عبدالهادی رکنی حسینی» امام جمعه گناوه در نشست گروه‌های جهادی این شهرستان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ گروه‌های جهادی شهرستان با همکاری و همدلی و با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در کمک به نیازمندان حماسه آفریدند.

وی گفت: در ماه رمضان سال گذشته نهاد امامت جمعه با همکاری خیرین و دیگر سازمان‌ها در شهرستان گناوه موفق به توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته مواد غذایی در چندین نوبت بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا شد.

امام جمعه گناوه افزود: گروه‌های جهادی در شهرستان گناوه با رعایت حریم نیازمندان به یاری آنها رفتند و به کسانی که امکانات تهیه مایحتاج خود را ندارند کمک کردند.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اصولی که در بخشش و دستگیری از نیازمندان، مهم و رعایت آن وظیفه انسانی ما است، کمک‌ها به صورت محرمانه و بدون تشریفات است، هرچند اطلاع رسانی و تشویق دیگران به این امر خیر نیز بسیار مهم و ضروری است.

وی بابیان اینکه بانک جامع اطلاعاتی نیازمندان شهرستان گناوه به طور منظم در حال بروز رسانی است گفت: امسال نیز باید به صورت هماهنگ و بر اساس سامانه طراحی شده نسبت به توزیع کمک‌های معیشتی بین نیازمندان و مستمندان در ایام ماه مبارک رمضان اقدام کرد.

حجت الاسلام رکنی حسنی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه ضیافت الهی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای پالایش روحی و گسترش معارف دینی و تربیتی است و نباید اجاره داد این فرصت مناسب از دست برود.

امام جمعه گناوه با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی برنامه‌ها الزامی است گفت: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران و برادران در ماه مبارک رمضان برای جوانان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان برنامه‌های قرآنی برگزار کنند.

مؤسس حوزه‌های علمیه برادران و خواهران شهرستان گناوه افزود: مدیران حوزه‌های علمیه خواهران و برادران باید با هماهنگی مدیریت محترم آموزش و پرورش برنامه‌های تربیتی مناسبی ویژه دانش آموزان در دستور کار قرار داده و در این راستا از فضای مجازی بهره کامل برده شود.

اخبار مرتبط

تامین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان در کرمانشاه

پلمب ۱۲ واحد متخلف در قم به علت فعالیت غیر مجاز در ماه رمضان

توقف اخذ عوارض آزادراه تبریز- سهند تا پایان ماه رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha