تعامل میان شیعه و اهل سنت به عنوان یک اصل دنبال شود

تعامل میان شیعه و اهل سنت به عنوان یک اصل دنبال شود

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار با محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به توصیه امام هشتم مبنی بر جدی گرفتن روزهای پایانی ماه شعبان اظهار کرد: ما باید فرصت ماه شعبان به ویژه روزهای پایان این ماه را قدر دانسته و اعمال توصیه شده در این روزها را مورد توجه قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه تعامل میان شیعه و اهل سنت به‌عنوان یک موضوع مهم باید دنبال شود، اضافه کرد: ما در کنار تحمل و تعامل باید نسبت به اصول خود مقاومت داشته و به دنبال ترویج آن‌ها باشیم.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت خاطرنشان کرد: در مذهب شیعه نسبت به پیروان دیگر مذاهب گشاده‌رویی مورد تاکید قرار گرفته نه تنگ‌نظری‌، چراکه اهل‌بیت علیهم‌السلام نیز در گفتار و رفتار نسبت به همگان گشاده‌رو بودند.

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش، روش از اهمیت بسیاری برخودار است، ادامه داد: موعظه و پند گاهی گفته اما گاهی هم با عمل به افراد منتقل می‌شود که قطعا عمل کردن بیشتر از حرف زدن کاربرد دارد.

سعیدی با اشاره به اینکه پیوست فرهنگی در امور مختلف به ویژه امور آموزشی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: ما در حوزه آموزش باید به جوانان خود این مفهوم را منتقل کنیم که ما آن‌ها را برای نظام و سربازی امام زمان(عج) می‌خواهیم و زمانی که ایشان ظهور کنند جنگ‌ می‌شود و سختی‌های بسیاری برای یاران ایشان پیش می‌آید.

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی نماد وحدت شیعه و سنی است

معراج منتهای درجه عشق است

۴هزار حامی در طرح اکرام و محسنین استان سمنان جذب شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha