تمبرهای «پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس» رونمایی شد

تمبرهای «پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس» رونمایی شد

به گزارش سراج24 و به نقل از ستاد خبری هفته هنر انقلاب، در مراسمی در محل موزه ارتباطات برگزار شد، بلوک ۶ تایی تمبرهای «پیشگامان هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» رونمایی شد. این ۶ قطعه تمبر که همزمان با «هفته هنر انقلاب» رونمایی شدند، نخستین بلوک از گروه «تمبرهای پیشگامان هنر ایران» است.

سیدجمال هادیان طبائی زواره نماینده تام‌الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر، درباره رونمایی این تمبرها که بر اساس رویکرد جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حوزه تمبر منتشر شده است گفت: این ۶ تمبر با آثار فاخری از هنرمندان بزرگ ایران ابوالفضل عالی، ایرج اسکندری، حبیب الله صادقی، ناصر پلنگی، کاظم چلیپا و مصطفی گودرزی منتشر شده است که در حاشیه این تمبرها، تصویر هنرمند، سال تولد وی، نام اثر و سال خلق اثر ذکر شده است.

وی افزود: این نخستین بار است که مجموعه تمبری از آثار مشاهیر فرهنگی و هنری ایران با شناسنامه و مشخصات کامل منتشر می‌شود و این تمبرها می‌تواند در بازار ارسال مراسلات و همچنین توسط مجموعه‌داران و کلکسیونرهای تمبر مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در ادامه عنوان کرد: در سال‌های اخیر تمبر از گردش پستی خارج شده بود ولی از ابتدای امسال، با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمبر بار دیگر به عنوان اوراق بهادار به چرخه پستی کشور اضافه شده است و به عنوان سفیر فرهنگی بر روی پاکت‌های پستی استفاده می‌شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر بین هشتاد تا صد هزار مجموعه‌دار تمبر در کشور وجود دارد که اقدام به جمع‌آوری تمبر کرده و در نمایشگاه‌های داخل و خارج از کشور شرکت می‌کنند که این تمبرها می‌تواند به عنوان سفیر فرهنگی کشورمان باشد.

هادیان مطرح کرد: با تصمیم شورای‌عالی تمبر، قرار است در سال جدید مجموعه‌ای از تمبر پیشگامان هنر ایران منتشر شود که نخستین دوره از این تمبرهای فاخر و نفیس، تمبرهای پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس خواهد بود که انتشار این مجموعه در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد و مجموعه‌های مجسمه‌سازان، هنرمندان نقاشی خط و … نیز منتشر خواهد شد.

مجموعه تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس همزمان با «هفته هنر انقلاب» منتشر شده و با حضور محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، رمضانعلی سبحانی فر مدیرعامل شرکت ملی پست و سیدجمال هادیان نماینده تام‌الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر رونمایی شد.

اخبار مرتبط

برپایی نماز عید فطر در دفاع مقدس +عکس

کتاب «الگوی مدیریت جهادی» چاپ شد

برگزاری نمایشگاه نذر کتب دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha