ائمه جمعه مردم را با دلایل منطقی به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

ائمه جمعه مردم را با دلایل منطقی به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری در گردهمایی ائمه جمعه خراسان شمالی به تبیین جایگاه ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: انسان در این ماه میهمان خداوند می‌شود و وقتی کسی میهمان خدا باشد باید لوازم و موارد ضروری این میهمانی مهم را نیز داشته باشد.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این ماه برکت ویژه‌ای دارد؛ به‌گونه‌ای که قرائت یک آیه قرآن در این ماه برابر با ختم قرآن بوده و شب قدر به‌تنهایی بهتر از هزار ماه است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان موعد برکت، مغفرت و رحمت واسعه الهی است، افزود: اگر در این ماه خود را در معرض رحمت و بخشش الهی قرار دهیم قطعاً این بخشش شامل حال ما هم می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری ادامه داد: ماه برکت، رحمت و مغفرت چند روز دیگر فرا می‌رسد و همه ما باید تلاش کنیم جز بهره‌برداران از این ماه باشیم.

تأثیرگذاری روحانیت بر مردم درگرو عمل‌گرایی است

امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت عمل‌گرایی روحانیان و مبلغان، تصریح کرد: یکی از دلایل تأثیرگذاری برخی افراد، عامل بودن آن‌ها است؛ کسانی که خود ابتدا به گفته‌های خویش عمل می‌کنند.

وی افزود: در زمینه تبلیغ و دعوت مردم به معنویت فعالیت‌های ما در صورتی اثرگذار خواهد بود که خود ما نیز اهل عمل باشیم؛ در واقع تهذیب نفس و عالم عامل بودن سبب تأثیرگذاری گفته‌های ما می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری تصریح کرد: عمل از دانستن مهم‌تر است؛ زیرا دانستی که منجر به عمل نشود وبال گردن آدمی بوده و انسان را بیچاره می‌کند؛ به همین دلیل تکلیف عملی علما سنگین‌تر از تکلیف عملی سایر افرادی است که شاید علم و دانش کمتری داشته باشند.

رویکرد ائمه جمعه تلاش برای مشارکت حداکثری و تبیین نامزد اصلح در انتخابات است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر نقش‌آفرینی شایسته ائمه جمعه در راستای افزایش مشارکت مردم در انتخابات و تبیین معیارهای اصلح تأکید کرد.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی بیان داشت: ما ائمه جمعه باید در زمینه انتخابات و در راستای افزایش مشارکت و بیان ویژگی‌های اصلح به‌صورت پررنگ فعالیت کنیم؛ اما حق نداریم وارد مصادیق شویم.

وی با تأکید بر اینکه دعوت به مشارکت باید با شیوه مناسب و قانع‌کننده باشد تا مردم اقناع شوند، اضافه کرد: انتخابات آبروی نظام است و همه باید برای برگزاری پرشور آن وارد عرصه شوند.

حجت الاسلام نوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موج چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور، بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه همه ما مکلف به رعایت دستورالعمل‌ها و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، گفت: رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا بر همه ما فرض است و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه بسیار حساس بوده و همواره به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید دارند؛ ازاین‌رو هیچ‌کس نباید نسبت به مصوبات و دستورالعمل‌های این ستاد کم‌توجه باشد.

اخبار مرتبط

آیت‌الله رییسی در تماس با استاندار خراسان شمالی بر بازرسی مداوم بازار تاکید کرد

دوره حلقه‌های میانی جهاد تبیین در فضای مجازی

امام جمعه جدید تفرش منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha