هم‌زمان با آغاز ماه رمضان؛

رزمایش "ایران هم‌دل – اطعام مهدوی" در استان مرکزی برگزار می‌شود

رزمایش "ایران هم‌دل – اطعام مهدوی" در استان مرکزی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24 و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مؤمنی در مورد برنامه‌های ماه مبارک رمضان در استان مرکزی اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان ۱۵ آشپزخانه به‌صورت متمرکز و ۱۰۰ آشپزخانه توسط مراکز نیکوکاری در استان برای طبخ غذای گرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توزیع بین نیازمندان با حفظ منزلت و کرامت مددجویی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان ماه مبارک رمضان پویش " ایران مهربان در استان مرکزی" اجرایی می‌شود و جذب پنج هزار حامی جدید و رساندن حامیان به تعداد ۳۵ هزار حامی از برنامه‌های کمیته امداد استان مرکزی در ماه مبارک رمضان است، گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار حامی حمایت از ۶ هزار و ۲۰۰ یتیم و خانواده محسنین را عهده دار هستند و به‌طور میانگین ۴۶۰ هزار تومان توسط حامیان به حساب ایتام واریز می‌شود؛ کمیته امداد استان مرکزی رتبه دوم را در پویش" ایران مهربان" کسب کرد.

وی افزود: در ماه رمضان سال گذشته ۱۸۴ هزار و ۴۳۷ بسته معیشتی با اعتبار ۶۸ میلیارد تومان و بیش از ۳۶۷ هزار و ۵۱۱ وعده غذایی گرم با اعتبار بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد و افزایش ۳۰ درصد کمک‌های انجام شده به نسبت سال قبل با کمک و هم‌افزایی ۲۴۶ مرکز نیکوکاری و خیران از برنامه‌های پیش بینی شده در ماه رمضان امسال است.

مؤمنی با اشاره به اینکه امسال بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی نام‌گذاری شده است، بیان کرد: از اولویت‌های این نهاد در سال جاری کمک به رفع موانع اشتغال مددجویان و پشتیبانی و حمایت از آنها در مسیر توانمندسازی است.

مؤمنی بیان کرد: در سال گذشته ۹ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی پایدار با اعتبار ۱۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد که ۱۳۴ درصد نسبت به برنامه مصوب این نهاد در بخش اشتغال عملکرد داشته است.

وی ساخت مسکن مددجویی را از اقدامات این نهاد برشمرد و گفت: ساخت سه هزار واحد مسکونی (۲ هزار واحد توسط بنیاد مسکن برای نیازمندان) و یک‌هزار واحد مسکونی مددجویی که در سال گذشته آغاز شد در حال انجام است؛ در سال گذشته تعداد ۱۲۹ خانوار با بیش از سه فرزند یتیم شناسایی و صاحب خانه شدند.

مؤمنی با اشاره به اینکه در حال حاضر خانواده‌های روستایی مورد حمایت و فاقد مسکن در سطح استان مرکزی نداریم، اضافه کرد: در سال گذشته ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بابت ساخت حمام مناسب برای مددجویان مورد حمایت هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره به اینکه با وجود تمامی مشکلات اقتصادی رشد کمک‌های مردمی در سال گذشته ۱۹۹ درصد بوده است، گفت: این اعتماد مردمی به کمیته امداد شایسته تقدیر است.

مؤمنی ادامه داد: در سال گذشته ۶ میلیارد تومان به مددجویان آسیب دیده از کرونا کمک شده است و علاوه بر آن به طرح‌های اشتغالی که دچار آسیب شده اند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کل اعتبار کمیته امداد استان مرکزی در سال گذشته ۵۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که بیش از این اعتبار جذب و برای نیازمندان هزینه شده است، گفت: ۶ درصد جمعیت استان مرکزی مورد حمایت کمیته امداد هستند و در سال گذشته ۵ درصد از خانواده‌های مورد حمایت با توانمندی و دلایل دیگر از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی سال گذشته در بخش مشارکت مردمی، ایران مهربان، فرهنگی، مسکن و سایر بخش‌ها موفق به کسب رتبه‌های برتر کشوری شده است.

اخبار مرتبط

برگزاری موفقیت‌آمیز رزمایش «الی بیت‌المقدس 12» در سمنان

سردار سلیمانی: رزمایش بزرگ جهادگران با حضور ۱۵۰ هزار بسیجی آغاز شد

تامین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha