گام پنجم طرح «شهید سلیمانی» در لرستان

گام پنجم طرح «شهید سلیمانی» در لرستان

به گزارش سراج24، گام پنجم طرح بسیج ملی مقابله با همه گیری کرونا با عنوان طرح «شهید قاسم سلیمانی» با رویکرد جدید آغاز شد.

این طرح با رویکرد بیماریابی، رهگیری و واکسیناسیون عمومی به صورت رسمی به تمامی شبکه‌های بهداشت و درمان سراسر استان ابلاغ شد.

مریم کوشکی معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این رابطه اظهار داشت: سازماندهی در خصوص تیم‌های بیماریابی، مراقبتی و درمانی در شبکه‌های بهداشت و درمان سراسر استان، پایش و نظارت ویژه مراکز غربالگری کرونا در سه نوبت در روز، تأمین داروهای مورد نیاز بیماران و توزیع در داروخانه‌های معین، تشدید نظارت بر اجرای شیوه نامه‌ها، برگزاری جلسه‌های برون بخشی در سطح استان و سایر شهرستان‌ها و پایش طبق برنامه تدوین شده و دورکاری مهم‌ترین مواردی بوده که در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در این مرحله از طرح مانند چهارم گام قبلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین به صورت مستقیم مشارکت دارند گفت: در گام پنجم طرح شهید سلیمانی برنامه واکسیناسیون اضافه شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در اهداف اختصاصی طرح تکمیل واکسیناسیون حدود ۹۰ درصد اولویت‌های تعیین شده در فاز اول که سه ماه به طول می‌انجامد مد نظر است افزود: واکسیناسیون حداقل ۷۰ درصد اولویت‌های تعیین شده در فاز دوم طی سه ماهه اول و دوم پیشرو و واکسیناسیون حدود ۵۰ درصد اولویت‌های تعیین شده در فاز سوم طی سه ماهه سوم در ادامه‌ی اهداف اختصاصی طرح مد نظر است.

کوشکی تصریح کرد: رهگیری، رصد فعال و انجام تست مبتلایان و افراد در تماس نزدیک با استفاده از فن آوری های هوشمند حداقل به میزان ۸۰ درصد در ماه اول و ۹۰ درصد در ماه دوم به بعد، جداسازی دو هفته‌ای بیماران و موارد مشکوک شناسایی شده به میزان ۱۰۰ درصد، استمرار پوشش مراقبتی و حمایتی مادران به میزان ۱۰۰ درصد و افزایش پوشش سالمندان حداقل به میزان ۳۰ درصد و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی حداقل به میزان ۸۰ درصد در ماه اول و ۹۰ درصد در ماه دوم از دیگر اهداف پیش بینی شده در این گام از طرح است.

وی گفت: در طرح واکسیناسیون گروه‌های هدف، فاز اول شامل کارکنان بخش بهداشت و درمان خط اول در تماس با بیماران، مراکز نگهداری سالمندان، جانبازان و معلولین، کارکنان تغسیل متوفیان کرونایی است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: فاز دوم واکسیناسیون شامل افراد دارای بیماری زمینه‌ای بین ۱۶ تا ۶۴ سال و همچنین گروه سنی بالاتر از ۶۰ سال است.

کوشکی با بیان اینکه فاز سوم واکسیناسیون نیز شامل ساکنین در زندان‌ها و مراکز تادیب، پرسنل پلیس، نظامیان و سربازان پادگان‌ها، گرمخانه‌ها، کمپ‌های معتادین و مهاجرین، پرسنل بانک‌ها، حمل و نقل عمومی، آموزش و پرورش، پرسنل تولید و توزیع مواد سوختی و خدمات شهری است.

اخبار مرتبط

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

همایش بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی کرونا در دانشگاه امام حسین برگزار می‌شود

بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون کووید۱۹ در فارس راه‌اندازی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha