زمان آغاز نمایشگاه مجازی قرآن مشخص شد

زمان آغاز نمایشگاه مجازی قرآن مشخص شد

به گزارش سراج24؛ مرتضی خدمتکار روز یکشنبه به خبرنگار معارف ایرنا گفت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم به مدت ۱۰ روز از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت مصادف با هجدهم تا بیست و هفتم ماه رمبارک مضان برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب‌های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد. به عبارت دیگر امکان عرضه و فروش تمام کتاب‌های مربوط به دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است.

بستر نمایشگاه مجازی قرآن؛ نمایشگاه مجازی کتاب تهران

خدمتکار ادامه داد: بستر این نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال گذشته برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می‌کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده و در سبد خرید قرار می‌دادند.

وی تعداد کتاب‌های مربوط به حوزه دین و دفاع مقدس را بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بالغ بر ۴۰ هزار اثر مکتوب برشمرد که مجوز انتشار آن‌ها در نمایشگاه مجازی قرآن کریم فراهم شده و افزود: اجازه عرضه و فروش تمام کتاب‌هایی در نمایشگاه قرآن فراهم شده که مجوز چاپ آن‌ها مربوط به ابتدای سال ۱۳۹۲ تا پایان اسفند ۹۹ بوده و منتشر شده است.

خدمتکار افزود: خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است. به عبارت دیگر وقتی یک بازدیدکننده وارد سامانه نمایشگاه مجازی قرآن و بخش فروش آن می‌شود، به سامانه خانه کتاب منتقل می‌شود.

ثبت‌نام ناشران و موسسات قرآنی از فردا

وی درباره بخش محتوایی نمایشگاه قرآن گفت: تلاش داریم تا مجموعه‌های شاخص و ممتاز را که در فضای مجازی خدماتی ارائه می‌دهند، شناسایی کرده و زمینه حضور آن‌ها را در نمایشگاه مجازی قرآن فراهم کنیم و تمام موسسات و مراکز قرآنی و دینی در که در بستر فضای مجازی فعالیت دارند، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

خدمتکار افزود: ثبت نام برای حضور ناشران و موسسات قرآنی از (فردا) ۲۳ فروردین شروع می‌شود و به مدت پنج روز تمام ناشران و موسسات و مراکز قرآنی که مایل به حضور در نمایشگاه قرآن هستند، می‌توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و بعد از مرحله ثبت نام، کار ارزیابی و پالایش آن‌ها انجام خواهد شد و آنگاه می‌توان آماری از میزان حضور ناشران و موسسات قرآنی ارائه کرد.

تمام ناشرانی که در نمایشگاه مجازی قرآن شرکت می‌کنند، ملزم خواهند شد که ۲۰ درصد تخفیف برای تمام محصولات خود در نظر بگیرند. البته ناشران می‌توانند برای ثبت نام به سامانه خانه کتاب مراجعه کنند و موسسات قرآنی می‌توانند در سامانه معاونت قرآن و عترت ثبت نام اولیه را انجام دهند، ولی سامانه نمایشگاه مجازی قرآن ۱۱ اردیبهشت در دسترس خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا سال ۹۸ بیست و هفت دوره توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شد که از سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه برگزار نشد و امسال به صورت مجازی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

اخبار مرتبط

روایت سال‌های جنگ در فرهنگسرای ارسباران

«یاسر احمدوند» معاون فرهنگی وزیر ارشاد شد

کتابخانه اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha