ایران از صادرکنندگان رادیوداروها در جهان است

ایران از صادرکنندگان رادیوداروها در جهان است

به گزارش سراج24، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه نگاه یک سیما به مناسبت روز ملی انرژی هسته‌ای گفت: همواره وقتی نامی از سازمان انرژی اتمی می‌آید، همه یاد غنی سازی می‌افتند؛ در صورتی که حوزه فعالیت ما وسیع است و در سلامت، صنعت و کشاورزی کارهای گسترده‌ای انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: بخش بزرگی از ۱۳۳ دستاورد هسته‌ای کشور شامل حوزه‌هایی همچون کشاورزی می‌شود. سامانه پرتودهی در شهرهای مختلف برای بالا بردن عمر تولیدات کشاورزی همچون خرماست که از کارکردهای هسته‌ای است و این سامانه‌ها در حال گسترش است.

صالحی افزود: در تهیه واکسن کرونا یکی از ابزار مورد نیاز، سانتریفیوژ است و سازمان انرژی اتمی این سانتریفیوژ را برای شرکت برکت تأمین کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: پروژه تترا را در دست داریم که ۶۰ میلیون یورو برای آن تجهیزات خریده شده و ۳۷ هزار مترمربع ساختمان برای آن در نظر گرفته شده است. این پروژه در خاورمیانه بی نظیر است که به تولید رادیوداروهای مدرن منجر خواهد شد.

صالحی گفت: امروز رادیوداروهای بسیاری به هند، لبنان، عراق و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌کنیم و با مقیاس وسیع‌تری صادرکننده رادیو دارو خواهیم بود.

اخبار مرتبط

مردم عراق مشتاق حضور ایرانی‌ها در راهپیمایی اربعین هستند

به‌ زودی بسته حمایتی برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا آماده می‌شود

مادر شهید شهریاری آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha