حاضریم برای وفاق با تشکل‌های انقلابی‌ دور یک میز بنشینیم

حاضریم برای وفاق با تشکل‌های انقلابی‌ دور یک میز بنشینیم

به گزارش سراج24، رضا سبحانی‌فر در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین در تشریح روند فعالیت‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان قزوین اظهار کرد: مردم محور بودن اصلی‌ترین ویژگی شورای ائتلاف به‌عنوان یک تشکل مردم‌نهاد سیاسی است.

وی افزود: بر خلاف سایر تشکل‌ها، شورای ائتلاف مجموعه‌ای از بالا به پایین نیست بلکه کاملاً از درون و با نظر مردم و از پایین به بالا تشکیل شده است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین بیان کرد: این شورا برای استفاده از همه ظرفیت‌ها و استفاده از همه سلایق نیروهای جبهه انقلاب اسلامی فراخوانی را انجام داده و هرکسی که مایل به حضور در این تشکل سیاسی است می‌تواند از طریق یک سامانه در آن عضو شود.

وی ادامه داد: تا الآن حدود ۲۰۰ هزار نفر در سطح کشور به این سامانه مراجعه کرده و برای عضویت در شورای ائتلاف ثبت‌نام کرده‌اند.

سبحانی‌فر تصریح کرد: در استان قزوین نیز تا امروز ۷۹۰۰ نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند و به‌عبارت‌دیگر در رده‌بندی استانی در سطح کشور قزوین نسبت به جمعیت در کل کشور رتبه نخست را دارد.

وی با بیان اینکه این نشان می‌دهد شورای ائتلاف عملکرد قابل قبولی در استان داشته و ثبت نام نیز همچنان ادامه دارد بیان کرد: اینکه یک جریان سیاسی درب‌های خود را به روی تمامی اقشار انقلاب اسلامی باز کند برای اولین بار است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین اضافه کرد: متولیان شورای ائتلاف افرادی هستند که خود مردم از پایین به بالا انتخاب می‌کنند و هر دوره ممکن است تغییری داشته باشد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های شورای ائتلاف نسبت به سایر تشکل‌ها اهمیت دادن جدی به خانم‌ها و همچنین جوان‌ها است و هیچ تشکلی به‌اندازه این تشکل نقش‌آفرینانی جوان و همچنین خانم ندارد.

سبحانی‌فر ادامه داد: مجمع منتخب شورای ائتلاف در انتخابات شورای اسلامی شهر به‌عنوان یک مرجع فصل‌الخطاب نقش ایفا کرده و کاندیداهای نهایی شورای شهر را انتخاب و به مردم معرفی خواهد کرد.

وی گفت: برای انتخابات شورا فراخوانی از داوطلبینی که تمایل به حضور در لیست شورا داشتند صورت گرفت و افراد که تمایل داشتند شرایط را پذیرفته و در ساختار معرفی لیست نهایی قرار گرفتند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین افزود: عضویت در شورای ائتلاف هیچ ممیزی ندارد اما برای عضویت در مجمع منتخب باید افراد ۱۵ شرط را داشته و رعایت کنند.

وی با اشاره به لیست نهایی جبهه اصولگرایان برای انتخابات شورای اسلامی شهر ادامه داد: همواره به دنبال وحدت بوده‌ایم و امروز هم اعلام می‌کنیم آمادگی داریم با جبهه پیروان ولایت یک لیست مشترک ارائه دهیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین عنوان کرد: در صورت همراهی جبهه پیروان ولایت افراد معرفی شده از سوی آن‌ها اگر امتیاز لازم را کسب کنند به جمع ۲۸ نفر اضافه شده و در مجمع رأی‌گیری نهایی صورت خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد: اگر مصلحت جریان انقلابی باشد آمادگی داریم با نیروها و جریان انقلاب برای رسیدن به وفاق دور یک میز بنشینیم.

سبحانی‌فر تأکید کرد: ائتلاف خواهیم کرد اما کسانی پیش از این وحدت‌شکنی کرده و در بزنگاه‌ها آسیب به این جریان زده‌اند را به‌راحتی نمی‌پذیریم مگر اینکه احساس کنیم از گذشته پشیمان و راه جدیدی را اتخاذ کرده باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ثابت شود منتخبینی که توسط شورای ائتلاف معرفی‌شده‌اند از خدمت به مردم عدول کرده و تخلف کرده‌اند حتماً با آن‌ها برخورد خواهد شد.

این فعال سیاسی گفت: اگر حس کنیم نماینده و منتخب ما از مسیر اصلی که در تعهدنامه ابتدایی خود ذکر شده به‌عمد تخطی کرده حتماً تعهدات او را منتشر کرده و از او اعلام برائت خواهیم کرد.

وی در پایان یادآور شد: علی‌رغم برخی اشتباهات در مجموع از نمایندگان منتخب راضی هستیم اما تذکراتی را در رابطه با برخی اشتباهات آن‌ها داده‌ایم و بهتر بود این اشتباهات رخ ندهد.

اخبار مرتبط

اجرای طرح «سلام همسایه» در ۱۵ محله استان قزوین

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

مردم به نذورات فرهنگی روی بیاورند

0 نظر

ارسال نظر

capcha