تعطیلی مساجد و اماکن مذهبی در ماه رمضان زیبنده نیست

تعطیلی مساجد و اماکن مذهبی در ماه رمضان زیبنده نیست

به گزارش سراج24، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مازندران به قش معنویت در امنیت و سلامت جامعه اشاره واضافه کرد: در مساجد خدمات اصیل اساسی جامعه ارائه می‌شود که برای سعادت جامعه راهگشا است.

وی با اظهار اینکه برجسته‌ترین نیاز انسان در جامعه عبادت و معنویت است، معنویت را سبب مصونیت جامعه برابر آسیب‌ها و خطرها دانست و گفت: ایمان و معنویت مردم سبب ایستادگی برابر فتنه‌ها و بیرون انداختن آمریکا شد و از این رو مساجد و اماکن مذهبی در ایجاد امنیت در جامعه نقش اساسی دارند.

وی با تقدیر از تلاش‌های اماکن مذهبی و فعالان مذهبی و فرهنگی در خدمات دهی به مردم و نیازمندان در ایام شیوع کرونا اظهار داشت: طلاب و جهادگران در زمینه تولید ماسک، تکریم وتغسیل اموات سنگ تمام گذاشتند و پای کار بوده اند.

آیت الله لائینی با عنوان اینکه مسئولان و مقامات سیاسی و حکومتی برای دین و معنویات مردم دل بسوزاند و در برپایی آئین‌های نمازجمعه و جماعت پیشگام باشند، افزود: قرنطینه و منع رفت و آمد باید نظارت می‌شد نه آنکه در آستانه ماه مبارک رمضان، مساجد را تعطیل کنیم.

امام جمعه ساری تعطیلی مساجد و اماکن مذهبی را زیبنده جامعه ندانست و گفت: باید مسئولان بهداشتی بر مراسم‌ها نظارت داشته باشند و فعالان مذهبی و فرهنگی نیز نشان داده اند همواره در رعایت پروتکل‌ها پیشگام هستند.

وی همچنین خواستار تقویت فعالیت مساجد در حوزه مجازی شد و گفت: باید پیام‌های دینی و معنوی از طریق فضای مجازی به مردم مخابره شود.

اخبار مرتبط

معاون بسیج مساجد: دفاع مقدس، خورشید درخشان تاریخ آزادگی است

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

حضور در مساجد خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha