«منبر مکتوب» وقف حرم امام رضا (ع) شد

«منبر مکتوب» وقف حرم امام رضا (ع) شد

به گزارش سراج24، کتاب «منبر مکتوب» شرح خطبه حضرت رسول اکرم (ص) در استقبال از حلول ماه مبارک رمضان وقف کتابخانه دیجیتال آستان مقدس حضرت ثامن الجج شد.

این کتاب که حاصل تلاش‌های چندین ساله نویسنده است، حاوی ٢٣ فراز از بافضیلت‌ترین اعمال ماه رمضان است که نبی مکرم اسلام با عبارت «قد اقبل الیکم شهرالله بالبرکه و الرحمه و المغفره» آنرا شروع کرده‌اند.

نویسنده این کتاب مرحوم سید مهدی امامی العریضی، صاحب مدرک اجتهاد متجزی از حوزه و دکترای فلسفه اسلامی از دانشگاه الهیات تهران به راهنمایی آیت‌الله شهید مرتضی مطهری است.

وی در بخشی از مقدمه کتاب در ضرورت تدوین این کتاب می‌نویسد: «آغاز دهه هفتاد شمسی با مشاهده این معضل که عده‌ای از اهل منبر به دلیل کمی مطالعه یا مشغول شدن به روزمرگی یا... اصلاً در منبرشان آیه‌ای یا روایتی نمی‌خوانند یا اگر خواندند عبارت را غلط می‌خوانند یا اگر صحیح هم می‌خوانند عقیده خود را بر کلام وحی تحمیل می‌کنند، او را واداشت با نگارش این کتاب، اولاً به آنان بیاموزد در کلامشان آیه و روایت بخوانند و معنی کنند، ثانیاً برای معنی کردن آیات و روایات چگونه از آیات و روایات دیگر استفاده کنند. در نهایت به‌عنوان مسلمات از مسائل روز برای فهم بهتر مسئله به چه صورت بهره گیرند.»

این کتاب در قطع رقعی و ۵٠٣ صفحه به زیور طبع آراسته شده و در نشانی اینترنتی https://digital.aqr.ir/newindex.aspx?pid=6&languagesite=persian&id=3386211 در دسترس عموم علاقه‌مندان است.

اخبار مرتبط

تشرف 100 سالمند محروم به حرم امام رضا (ع)

استقبال از ساخت ماکت هفت شهر عشق در حرم امام رضا (ع)

«کاروان آوای رضوی» به مهمانی تهرانی‌ها می‌آید

0 نظر

ارسال نظر

capcha