لزوم توجه به ارتقای مدیریت انسانی و اسلامی با تربیت طلاب جوان

لزوم توجه به ارتقای مدیریت انسانی و اسلامی با تربیت طلاب جوان

به گزارش سراج24، آیت الله رسول فلاحتی ظهر پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه‌های علمیه استان گیلان با اشاره به نقش بی بدیل حوزه‌های علمیه در جوامع به ویژه جوامع شیعه، گفت: امام راحل برخاسته از حوزه بود و بزرگترین دستاورد تاریخ شیعه و حوزه، انقلاب اسلامی مردم ایران است.

وی افزود: امروزه تمام قدرت‌های جهان تحت تأثیر این انقلاب نوظهور قرار گرفته‌اند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به نقش عالمان دینی در حوزه‌های علمیه، اضافه کرد: علمای دین در طول تاریخ برای حفظ مسیر شیعه تلاش‌های فراوانی انجام دادند که این تلاش‌ها باید با تربیت نیروهای مستعد و صالح حفظ شود.

وی با بیان اینکه علمای دین قبل از انقلاب مدیریت اجتماعی و سیاسی را به درستی لمس نکرده بودند، گفت: به برکت وجود امام راحل جامعه روحانیت توانست بیش از ۴۲ سال در عرصه مدیریت به خوبی ایفای نقش کند و در جهان تأثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر جذب نیروهای صالح و مستعد در حوزه‌های علمیه، تصریح کرد: علمای دین باید با تربیت طلاب جوان مدیریت انسانی و اسلامی را در جامعه ارتقا بخشند.

در پایان این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات «حجت‌الاسلام حسین انصاری» مدیر سابق حوزه‌های علمیه گیلان، «حجت الاسلام قاسم علی پور» به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه استان معرفی شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha