اگر در انتخابات حضور پرشور نداشته باشیم حالمان بدتر می‌شود

اگر در انتخابات حضور پرشور نداشته باشیم حالمان بدتر می‌شود

به گزارش سراج24، محسن نصری با اشاره به دو محور مهم انتخابات پیش رو اظهار داشت: مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دو محور اصلی انتخابات است که تجربه ۴۲ ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد با وجود فضاهای سنگین تبلیغ علیه انقلاب و رسانه‌های معاند، متوسط مشارکت مردم حدود ۶۴ درصد بوده است.

وی افزود: مشکلات اقتصادی و معضلات به جهت مدیریت اعمال شده در کشور است و این امر اتفاقاً باید حضور و مشارکت مردم را قوی‌تر کند.

تغییر وضعیت کشور با انتخاب اصلح

کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه با بیان مثالی تصریح کرد: اگر کسی که بیمار شود و با دریافت نسخه و درمان بهبود پیدا نکند، آیا از رفتن به دکتر منصرف می‌شود و یا اینکه به سراغ پزشک دیگری می‌رود؛ بنابراین اگر در انتخابات حضور پرشور و انتخاب اصلح نداشته باشیم نه تنها حالمان خوب نمی‌شود بلکه بدتر هم می‌شود.

وی ادامه داد: در عرصه انتخابات وظیفه تأیید و رد صلاحیت به عهده وزارت کشور و سپس شورای نگهبان است، به جز شورای شهر و روستا که نظارت آن با مجلس شورای اسلامی است؛ افراد تأیید شده حداکثر نمره قبولی که دریافت می‌کنند بین ۱۴ و حداقل ۱۰ است.

نصری با بیان اینکه افراد تأیید صلاحیت شده به همان اندازه که نمره قبولی دریافت می‌کنند به همان اندازه هم فعالیت مؤثر دارند، گفت: همه این نامزدها نمره قبولی را دریافت می‌کنند اما برخی نمره بیشتر و برخی کمتر که ممکن است به همان اندازه خیانت هم داشته باشند و باید دقت داشت که اصلح را بین همه آنها انتخاب کرد.

قدرت و ثروت کشور در دستان رئیس جمهور

وی در پاسخ به افرادی که می‌گویند رئیس جمهور اختیاری ندارد، گفت: قدرت و ثروت کشور در دست رئیس جمهور است، ۲۰ وزارتخانه، بودجه کل کشور، خزانه و بانک مرکزی تحت نظر رئیس جمهور است و علاوه بر آن رئیس شورای امنیت ملی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، فضای مجازی هم شخص رئیس جمهور است، بنابراین نمی‌توان گفت که اختیاری ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در خصوص ملاک‌های انتخاب اصلح، بیان داشت: بارها رهبر معظم انقلاب اشاره کردند که فرد اصلح باید انقلابی و معتقد به مبانی انقلاب و ساده زیست و پاک دست و همراهان و رفقای خوبی هم داشته باشد.

وی با اشاره به منع قانونی نیروهای نظامی در عضویت احزاب سیاسی گفت: نیروهای شاغل نظامی حق عضویت در احزاب سیاسی را ندارند اما گفته نشده که حق نامزدی برای ریاست جمهوری را ندارند و این امر منع قانونی ندارد.

مراقب جریان‌سازی غرب باشیم

نصری معتقد است که در زمان انتخابات با هجمه‌ای از تبلیغات و جنگ رسانه‌های غربی و بیرونی مواجه می‌شویم که گفته می‌شود راه حل مشکلات کشور گفت‌وگو و سازش با آمریکا است، از این رو باید مراقب جریان سازی غرب باشیم و از سویی هم در زمان انتخابات دقت کنند تا افرادی را که انقلابی نیستند و نمره ضعیفی دارند را به مردم تحمیل نکنند.

وی خاطر نشان کرد: حضور حداکثری درواقع نشان دهنده این است که سرنوشت هر قومی به دست خودشان رقم می‌خورد و آینده هر کشوری به دست مسئولینی است که به دست مردم انتخاب می‌شوند.

کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه مهم‌ترین راه تشخیص فرد اصلح را شناسایی رفقا و همراهان نامزدهای انتخاباتی دانست و گفت: اگر همراهان نامزدها افرادی هستند که سابقه فکری، عملکرد و مدیریتی خوبی ندارند نشان می‌دهند که آن فرد با وجود دریافت نمره قبولی اصلح نیست.

اخبار مرتبط

همایش بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی کرونا در دانشگاه امام حسین برگزار می‌شود

واکسیناسیون دانشجویان‌ خوابگاهی دانشگاه تهران آغاز شد

مراسم عزاداری محرم در دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha