اعتراض کانون مداحان مازندران به بی تدبیری و لغو آیین های مذهبی

 اعتراض کانون مداحان مازندران به بی تدبیری و لغو آیین های مذهبی

به گزارش سراج24، کانون و بسیج مداحان مازندران در بیانیه‌ای اعتراض و نگرانی خود را نسبت به عملکرد و بی تدبیری دولت در لغو برنامه‌های ماه مبارک رمضان اعلام کرده و خواستار رسیدگی نماینده ولی فقیه در استان به این مسئله شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: نظر به نزدیک شدن به ایام رمضان المبارک و سیاست‌های دولت محترم در خصوص عدم برگزاری مراسم مربوط به این ماه مواردی در این خصوص به محضرتان اعلام می‌داریم و ملتمسانه خواستار پاسخگویی و پیگیری حضرتعالی در این خصوص هستیم.

همچنین در ادامه آورده شده است: در زمان شروع و هجمه ویروس منحوس کرونا یکی از اقدامات ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی مراسم مذهبی، هیئآت و مساجد و مصلی بود که امت حزب الله با تابعیت از فرامین مقام معظم رهبری به غایت اطاعت امر کرد.

در این بیانیه نوشته شده است: اما گذشت زمان شواهدی را برای نیروهای دغدغه مند انقلاب نشان داد که متأسفانه با اطمینان بیشتر باید گفت تصمیمات و رویکرد آن ستاد و شخص رئیس جمهور به سمت تعطیلی و علی الظاهر عامدانه ی مراسم مذهبی که باعث روشنگری و رشد جامعه و انقلابیون می‌شد، گشته است تا جایی که در تصمیمات اخیر بر همگان آشکار شد در زمانیکه تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای خاموش نگه داشتن آفت‌های حاصل از این ویروس منحوس بود و برخلاف نظر وزارت بهداشت که کادر درمان و نیروهای جان بر کف را در این مسیر مدیریت می‌کند، برخلاف مصالح کشور و باز هم با دستور رئیس جمهور مسیرها باز و مسافرت‌ها به غایت انجام گردید و کشور عزیزمان را با مصیبت دوباره تشدید بیماری روبرو کرد!

کانون و بسیج مداحان مازندران در ادامه تصریح کرده است: مستحضرید بعد از ۴۲ سال انقلاب شاهد دولتی هستیم که محدودیت برای سفر عتبات عالیات را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی به نهایت اعمال ولی سفر به گرجستان و ارمنستان و ترکیه را آزاد نگه داشته است. اینکه عوامل نفوذ در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز حضور دارند و سریال‌های گاندویی بر این امر صحه می‌گذارد، بر ما پوشیده نیست. در عین حال لازم می‌دانیم با منویات حضرتعالی که نماینده رهبر عزیزتر از جانمان در این استان ولایتمدار و شهید پرور هستید هم در ابتدا نهایت اعتراض خود را در خصوص عملکرد این دولت بی تدبیر و لیبرالی اعلام داریم و هم عملکرد علنی این دولت را در مبارزه صریح در برابر شعائر اسلامی و انقلابی با بهانه‌های بی اساس مشهود می‌بینیم.

در ادامه تاکید شده است: بر خود لازم می‌دانیم از حضرتعالی به عنوان نماینده ولی امر مسلمین جهان در دیار علویان مراتب اعتراض و نگرانی خود را تقدیم و عاجزانه تقاضا داریم برای اصلاح این رفتارهای عامدانه با پوشش مصالح کشور که قصد ضربه به شعائر اسلامی را دارد با حضور دلسوزان انقلاب در این استان فکری اندیشیده شود و در مقابل این عملکرد ناصحیح و عامدانه برخورد قانونی و شرعی بجا انجام پذیرد.

هر چند جا دارد گلایه‌ای نیز از بزرگان دغدغه مند استان نیز محضرتان اعلام باریم که تا کی قرار است به سکوت خود در برابر این حجم از بی تدبیری رئیس دولت، بدون واکنش و برخورد و عتاب، روزها را سپری کنند باشد که باید در نظر داشت "قیامت در پیش داریم".

چهار هزار مداح در استان مازندران فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

برپایی مراسم اربعین حسینی در محیط‌های بسته ممنوع است

رزمندگان دوران دفاع مقدس در برابر کرونای استکبار ایستادند

سومین شهید مدافع سلامت اورژانس آذربایجان‌شرقی آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha