سرکرده کنونی داعش، در گذشته خبرچین آمریکا در عراق بود

سرکرده کنونی داعش، در گذشته خبرچین آمریکا در عراق بود

به گزارش سراج24، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی فاش کرد: برخی گزارش ها حاکی از آن است که رییس داعش، پیش از آنکه به سرکرده یک گروهک تروریستی تبدیل شود، به عنوان مخبر آمریکا در زندان های عراق فعالیت می کرده است.

واشنگتن پُست امروز پنجشنبه در گزارشی به قلم «جابی واریک» در این خصوص نوشت: یک گزارش محرمانه و مطابق با اسناد طبقه بندی و منتشر شده دستگاه نظامی آمریکا که این هفته منتشر شد، از اسرار نهان و پیشینه رهبر (سرکرده) کنونی (گروهک تکفیری- تروریستی) داعش پرده بر می‌دارد.

بر اساس این گزارش، زندانی عراقی شماره «M۰۶۰۱۰۸-۰۱» که در سال ۲۰۰۸ در عراق بازداشت شد و بعدها به خبرچین نیروهای آمریکایی درعراق تبدیل شد، امروز سرکرده گروهک تکفیری- تروریستی داعش است.

گزارش این روزنامه آمریکایی در ادامه می افزاید: این زندانی که در سال ۲۰۰۸ میلادی ماه ها در یک اردوگاه آمریکایی در عراق بازداشت بود، در جریان تحقیقات، اطلاعات ارزشمندی از رقبای درون گروهی اش را در اختیار بازجوهای آمریکایی قرار می داد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست اضافه کرد: این زندانی، همچنین تمام اطلاعات لازم در خصوص رهبر (سرکرده) شماره ۲ گروهک که یک جوان سوئدی متولد مراکش است به نام «ابو قسوره» (Abu Qaswarah) را هم به بازجوها داد که چند هفته بعد از کسب این اطلاعات، نظامیان آمریکایی طی حمله ای به شهر «موصل» ابو قسوره را می کشند.

بر اساس گزارش مذکور و به گفته مقامات آمریکایی، این زندانی همان فردی است که بعدها با نامی متفاوت یعنی «ابو ابراهیم الهاشمی القریشی» به سرکرده کنونی گروهک تروریستی- صهیونیستی داعش تبدیل شد.

اخبار مرتبط

خیزش تکفیری ها؟! | داعش در کدام مناطق عراق فعالیت دارد؟

پول عملیات‌های داعش از کجا تأمین می‌شود؟

استفاده داعش از تسلیحات آمریکایی در ۹۰درصد از عملیات‌های تروریستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha