آغاز به کار بخش داستان کنگره امر به معروف و نهی از منکر

آغاز به کار بخش داستان کنگره امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش سراج24،  آیین افتتاحیه و آغاز به کار بخش داستان کنگره کشوری امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئولین فرهنگی و هنری استان البرز و تعدادی از اهالی قلم و ادبیات پارسی در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت محدود برگزار شد.

حجت‌الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ و رئیس کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر در این مراسم ضمن اشاره به تجربه موفق برگزاری بخش شعر کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر در سال گذشته در شهرستان ساوجبلاغ و استقبال شاعران سراسر کشور و بازتاب ملی و بین‌المللی آن، موضوع امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ضروریات فراموش شده جامعه امروز دانست و بر لزوم تغییر نگاه و نگرش به مفهوم امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد.

امام جمعه ساوجبلاغ با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مفهوم عمیقی است که تنها در مواردی مانند حجاب و پوشش خلاصه نمی‌شود از مفاسد اقتصادی به عنوان یکی از بالاترین‌ترین موارد منکر در جامعه امروز و کشور یاد کرد.

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام حسین علاءالدین دبیر کنگره ملی امر به معروف و نهی از منکر در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری بخش شعر کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر تاثیر شعر و ادبیات را در ایجاد جریان‌سازی‌های اجتماعی و مهندسی یک فرهنگ در جامعه تأثیری بی‌بدیل دانست و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت و تاثیر شعر و ادبیات در اذهان جامعه برگزاری کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر را اقدامی جریان ساز و سازنده دانست.

وی با اشاره به فراخوان بخش داستان کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر محورهای بخش داستان را در ۵ بخش ۱.نگاه نو و متفاوت به موضوع امر به معروف و نهی از منکر، ۲.پاسداشت شهدای امر به معروف و نهی از منکر، ۳‌.مصادیق عملی امر به معروف و نهی از منکر، ۴.امر به معروف و نهی از منکر در سیمای جبهه مقاومت، ۵.سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی شهید امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرد.

دبیر کنگره ملی امر به معروف و نهی از منکر مدت زمان ارسال آثار را تا پایان خردادماه سال جاری اعلام و از داستان‌نویسان سراسر کشور جهت شرکت در این کنگره دعوت کرد.

 

اخبار مرتبط

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

سارقین مسلح طلافروشی کرج دستگیر شدند

عوامل اضمحلال و نابودی جوامع از دیدگاه قرآن

0 نظر

ارسال نظر

capcha