آغاز به کار بخش داستان کنگره امر به معروف و نهی از منکر

آغاز به کار بخش داستان کنگره امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش سراج24،  آیین افتتاحیه و آغاز به کار بخش داستان کنگره کشوری امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئولین فرهنگی و هنری استان البرز و تعدادی از اهالی قلم و ادبیات پارسی در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت محدود برگزار شد.

حجت‌الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ و رئیس کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر در این مراسم ضمن اشاره به تجربه موفق برگزاری بخش شعر کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر در سال گذشته در شهرستان ساوجبلاغ و استقبال شاعران سراسر کشور و بازتاب ملی و بین‌المللی آن، موضوع امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ضروریات فراموش شده جامعه امروز دانست و بر لزوم تغییر نگاه و نگرش به مفهوم امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد.

امام جمعه ساوجبلاغ با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مفهوم عمیقی است که تنها در مواردی مانند حجاب و پوشش خلاصه نمی‌شود از مفاسد اقتصادی به عنوان یکی از بالاترین‌ترین موارد منکر در جامعه امروز و کشور یاد کرد.

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام حسین علاءالدین دبیر کنگره ملی امر به معروف و نهی از منکر در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری بخش شعر کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر تاثیر شعر و ادبیات را در ایجاد جریان‌سازی‌های اجتماعی و مهندسی یک فرهنگ در جامعه تأثیری بی‌بدیل دانست و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت و تاثیر شعر و ادبیات در اذهان جامعه برگزاری کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر را اقدامی جریان ساز و سازنده دانست.

وی با اشاره به فراخوان بخش داستان کنگره ادبی امر به معروف و نهی از منکر محورهای بخش داستان را در ۵ بخش ۱.نگاه نو و متفاوت به موضوع امر به معروف و نهی از منکر، ۲.پاسداشت شهدای امر به معروف و نهی از منکر، ۳‌.مصادیق عملی امر به معروف و نهی از منکر، ۴.امر به معروف و نهی از منکر در سیمای جبهه مقاومت، ۵.سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی شهید امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرد.

دبیر کنگره ملی امر به معروف و نهی از منکر مدت زمان ارسال آثار را تا پایان خردادماه سال جاری اعلام و از داستان‌نویسان سراسر کشور جهت شرکت در این کنگره دعوت کرد.

 

اخبار مرتبط

مساجد البرز بر اساس مجوز ستاد ملی کرونا نماز جماعت را برگزار کنند

یازدهمین مرحله رزمایش مواسات در نوروز 1400

ضرورت فعال شدن ستاد امر به معروف طی ماه مبارک رمضان در ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha