برگزاری ۲۰ ویژه برنامه به مناسبت هفته هنر انقلاب در کردستان

برگزاری ۲۰ ویژه برنامه به مناسبت هفته هنر انقلاب در کردستان

به گزارش سراج24، «امین مرادی» رئیس حوزه هنری کردستان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: طی یک دهه اخیر و با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی حوزه هنری و همزمان با ایام سالروز شهادت شهید آوینی سید شهیدان اهل قلم، یک هفته با عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

وی افزود: اعتلای بیش از پیش هنر انقلاب اسلامی نیازمند تولید محتوا در بخش‌های مختلف است و در همین راستا نیز باید از همه ظرفیت‌های هنری بهره گرفته شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: این تولید محتوا در سایه تربیت هنرمندان متعهد و خلاق امکان پذیر خواهد بود.

مرادی اعلام کرد: برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی از ۱۸ فروردین ماه در استان آغاز می‌شود و با توجه به شرایط شیوع کرونا در استان بسیاری از آنها در بستر فضای مجازی است.

وی افزود: در مجموع ۲۰ ویژه برنامه برای این هفته در استان در نظر گرفته شده است که با مشارکت هنرمندان استان اجرایی خواهد شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اظهار کرد: دیدار جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر استان با نماینده ولی فقیه در کردستان، برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید حوزه هنری کردستان در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج و برگزاری دو کارگاه آموزشی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

مرادی افزود: رونمایی آلبوم موسیقی ذکر و دف فرزندان خلیفه میرزا آغه غوثی، کتاب رادیو سنه خاطرات دکتر بهروز خیریه از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این ایام است.

وی از اکران آثار منتخب تولیدی فیلم‌های کوتاه حوزه هنری استان کردستان خبر داد و گفت: برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی در رشته‌های عکاسی، کارتون و کاریکاتور و تجلیل از هنرمندان انقلابی استان در سال ۹۹ با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان از دیگر برنامه‌های این هفته است.

اخبار مرتبط

شاخص های عفاف و حجاب در ادارات کردستان رعایت شود

ظرفیت کانون های فرهنگی تبلیغی برای توسعه اجتماعی به کار گرفته شود

رسالت اصلی دانشگاه‌ها آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha