افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری کشور در ایلام

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری کشور در ایلام

به گزارش سراج24، نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری استان که نخستین مرکز تخصصی مددکاری کشور هم هست با حضور مدیرکل پذیرش و مددکاری کمیته امداد امام خمینی«ره» کشور و مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در شهر ایلام راه اندازی و آغاز به کار کرد.

مدیرکل پذیرش و مددکاری کمیته امداد کشور در این آیین گفت: با اینکه در سال‌های اخیر چند مرکز تخصصی نیکوکاری در استان‌های دیگر کشور راه اندازی شده است اما راه اندازی یک مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری در ایلام برای نخستین بار است در سطح کشور صورت می‌گیرد.

علی‌اکبری افزود: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین جامعه مددجو و نیازمند و کمک به توانمندسازی خانواده‌ها می‌تواند از مهم ترین عملکردها و  فعالیت این مرکز باشد.

راه اندازی مراکز نیکوکاری با هدف مشارکت بیشتر مردم

قنبر موسی‌نژاد مدیرکل امداد استان ایلام در آیین آغاز به کار این مرکز گفت: تاکنون 65 مرکز نیکوکاری با هدف مشارکت بیشتر و بهینه‌تر مردم نوع دوست استان در دستگیری از نیازمندان در استان ایلام راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه مردمی شدن خدمات کمیته امداد و محله محور شدن خدمات امداد یکی از اهداف مهم راه اندازی مراکز نیکوکاری است، افزود: هم اکنون برای هر 10 هزار نفر در این استان یک مرکز نیکوکاری وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: ما در استان ایلام سال گذشته برای نخستین بار راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی را آغاز کردیم و تاکنون چند مرکز نیکوکاری به صورت تخصصی در این استان راه اندازی شده‌اند.

موسی‌نژاد با عنوان اینکه فراهم کردن ظرفیت ارائه خدمت بیشتر و بهینه‌تر و استفاده از ظرفیت خیرین از دیگر اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری است، گفت: ارائه خدمات مددکاری رایگان با مشارکت مددکاران نیکوکار برای نخستین بار است که در استان ایلام صورت می‌گیرد.

شایسته ذکر است مدیرکل پذیرش و مددکاری کمیته امداد  کشور در ادامه سفر خود به استان ایلام ضمن بازدید از  یک مرکز نیکوکاری دیگر، به همراه مدیرکل امداد استان ایلام از منازل چند خانواده مددجو بازدید و ضمن تفقد از آنان در خصوص رفع مشکلات آنان تصمیم گیری لازم به عمل آمد.

اخبار مرتبط

توزیع ۲۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان استان ایلام

توزیع کمک‌های مؤمنانه مرکز نیکوکاری امام رضا(ع) در دهدشت

۱۷ میلیارد ریال صرف تامین وسایل توانبخشی مددجویان ایلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha