مساجد مَقر عملیات ماه رمضان هستند

مساجد مَقر عملیات ماه رمضان هستند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی قدرتی چهارشنبه در ستاد هماهنگی برنامه‌های ماه رمضان در محل بیت نماینده ولی فقیه در لرستان، با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده شده ویژه ماه مبارک رمضان و ابلاغ آن به دستگاه‌های ذی ربط اظهار داشت: ما به عنوان متولی امر فرهنگ اعلام می‌کنیم هیچ مسجدی در ماه رمضان تعطیل نیست.

هیچ مسجدی در ماه رمضان تعطیل نیست

وی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت می‌شود و در مساجد بنا به رنگ بندی شهرها ممکن است اجتماعی نباشد ولی مساجد تعطیل نخواهند بود، افزود: نهادی که تعاملات فرهنگی مسجد را باید تدوین کند سازمان تبلیغات اسلامی است که در این راستا اقدامات لازم را انجام داده در خدمت مردم است.

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به اینکه فضاسازی مناسب ماه مبارک رمضان در سطح ادارات هم درون ساختمان و هم بیرون از آن باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: امسال مثل پارسال نباید باشد، سال گذشته روح دعا و نیایش به خاطر مدیریت بد از مردم گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: با تبلیغات مناسب این جریان معنوی ماه مبارک رمضان امسال تبدیل به گفتمان می‌شود.

فضاسازی شهری ویژه ماه رمضان در دستور کار قرار گرفت

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با مجموعه شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری جلسه‌ای داشته‌ایم که کمک می‌دهند تا فضاسازی عمومی در سطح شهر انجام شود، تصریح کرد: بیلبوردها و اقدامات‌های فرهنگی ویژه این ایام در سطح شهر نصب می‌شود تا فضای عمومی شهر را فضای ماه رمضان کنیم.

حجت الاسلام قدرتی با تاکید بر اینکه برگزاری محافل قرآنی و مذهبی را در بوستان‌ها و پارک‌ها خواهیم داشت، افزود: رزمایش مواسات و همدلی را در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت که با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رایزنی شده تا اقلام با مقدار تخفیف بیشتری خریداری شود تا کمک حال گروه‌های جهادی باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مسائل مرتبط با روزه خواری و شئونات ماه رمضان باید رعایت شود، گفت: فضای عمومی شهرهای ما در ماه رمضان در چند سال اخیر برای یک کشور شیعه و استان شیعه نشین زیبنده نبوده است، چرا رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها در طول روز در ماه رمضان باز هستند؟ قبلاً مغازه‌ها غروب باز می‌شدند و یا حداقل کرکره مغازه‌ها نیمه باز بود، می‌طلبد اصناف کار جدی و انقلابی در زمینه رعایت شئونات ماه رمضان داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از برگزاری جشنواره‌های ورزشی و اجرای برنامه‌های ویژه زوج‌های جوان در ماه رمضان خبر داد و گفت: به مجموعه نیروی انتظامی نیز ابلاغ شده که نظارت بر اماکن و رستوران‌ها را داشته باشد و نظارت عمومی بر بازار هم باشد.

برگزاری مراسمات لیالی قدر در مدارس

حجت الاسلام قدرتی از برنامه ریزی برای برپایی نمایشگاه کتاب در کنار مساجد در ماه رمضان خبر داد و افزود: غبارروبی مساجد نیز از سوی اداره کل اوقاف استان انجام می‌شود.

وی یادآور شد: در صورتی که نیاز به فضای مدارس برای برگزاری مراسمات لیالی قدر باشد، همچون ایام محرم با هماهنگی آموزش و پرورش استان از این فضاها استفاده می‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از اعزام ۴۰۰ مبلغ به استان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: ممکن است مدل تبلیغی امسال متفاوت باشد لذا بایستی فضای حجره‌های حوزه‌های علمیه در اختیار طلاب و مبلغین قرار بگیرد.

 

اخبار مرتبط

استاندار لرستان مطرح کرد؛ پیگیری برای تأمین مالی پروژه‌های سفر دولت به لرستان

روز بدون فوتی کرونا در لرستان

شهرستان دورود در ایام فاطمیه میزبان ۲ شهید گمنام می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha