بانوی کارآفرینی که با دستان خالی برای ۷ نفر شغل ایجاد کرد

بانوی کارآفرینی که با دستان خالی برای ۷ نفر شغل ایجاد کرد

به گزارش سراج24، در این روزها که ویروس کرونا بر بسیاری از مشاغل سایه افکنده و باعث کاهش اشتغال، تولید و درآمدزایی شده، هستند کسانی که با توکل بر خدا و همت بلند و تلاش و خستگی‌ناپذیری، زمینه اشتغال و کارآفرینی را برای خود و دیگران فراهم می‌کنند.

سال‌هاست که مقام معظم رهبری شعار سال را مقوله اقتصاد قرار می‌دهند و بر حمایت از تولید تأکید دارند با این وجود شاهد آن هستیم که در برخی موارد نه تنها حمایتی از جانب مسؤولان صورت نگرفته بلکه در برخی موارد شاهد سنگ‌اندازی‌ها در مسیر کارآفرینی و حمایت از تولید هم هستیم.

البته هستند کسانی که کمر همت می‌بندند و با توکل بر خدا و عزمی راسخ گام در میدان تولید می‌گذراند و سفره‌ای را برای دیگران پهن کرده و در این شرایط سخت اقتصادی مرهمی بر آلام افرادی می‌شوند که جویای کار هستند. این بار به سراغ یکی از بانوان غیرتمندی رفتیم که علی‌رغم عدم حمایت و با دستان خالی موفق شد برای هفت نفر شغل ایجاد کند.

مریم غلامی کارآفرین موفق لنجانی با استفاده از نیروی متعهد بومی و شناخت بازار هدف و عزمی بلند اقدام به ایجاد یک فروشگاه و کارگاه تولید سبزیجات آماده در شهرستان لنجان کرده است کارگاهی که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۷ نفر را فراهم کرده است.

وی از مشکلات و سختی‌های زندگی‌اش تا قبل‌ از این اتفاق می‌گوید: با توجه به آن که از لحاظ مالی و روحی شرایط خوبی نداشتم تصمیم گرفتم برای خود اشتغال‌زایی کنم به‌ همین خاطر از سال ۹۰ تا ۹۵ به شاگردی و کارآموزی پرداختم و پس‌از آن به پشتیوانه خداوند و حمایت استادم توانستم به طور مستقل مشغول به کار شوم و فروشگاه و کارگاهی را ایجاد کنم تا بدین صورت برای ۵ نفر در کارگاه و ۲ نفر در فروشگاه اشتغال‌زایی صورت بگیرد.

این بانوی کارآفرین برایمان از شروع فعالیتش با سرمایه ۱۰ میلیون تومانی گفت و افزود: در ابتدای فعالیتم فقط تولید سبزیجات آماده را داشتم ولی بعد از یک مدت با توجه به استقبالی که به وجود آمد محصولات دیگر مانند حبوبات، سبزیجات خشک‌شده، سرکه، ترشی و اقلام دیگر را هم به مشتریان ارائه دادم.

زمانی این کارآفرین به وامی برای کسب و کارش نیاز داشت اما امروز خودش صندوق کارآفرینی هم راه انداخته است و تا این لحظه ۱۵ نفر از بانوان که خود سرپرست خانوار هستند در این صندوق عضویت دارند که به‌ صورت دوره‌ای به این افراد وام پرداخت می‌شود.

وی در ادامه با انتقاد از عدم حمایت مسؤولان از این گونه مشاغل سخن گفت و یادآور شد: تا این لحظه هیچ‌گونه حمایت و کمکی از سوی مسؤولان دریافت نکردم و فقط خداوند یار و یاور من در این مسیر بود البته حوزه مقاومت بسیج خواهران کوثر پنج میلیون تومان وام برای شروع کار در اختیار بنده قرار دادند.

این کارآفرین لنجانی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا از سوی صنف اغذیه فروشان قرار بر تخصیص وام ۴۰ میلیون تومانی با پروانه کسب شده بود که هم اکنون این وام به ۱۰ میلیون رسیده است که آن را نیز همچنان پرداخت نکرده اند.

وی با اینکه با کمترین قیمت ممکن محصولات را به دست مشتریان خود می‌رساند، اما می‌گوید: با توجه به کرایه فروشگاه و کارگاه و هزینه‌های جانبی آن در صورت حمایت مسؤولان و دریافت تسهیلات مناسب امکان ارائه و فروش محصولات با قیمت کمتری به مشتریان به وجود خواهد آمد.

غلامی با اشاره به جمله معروف خواستن، توانستن است و در توصیه به جوانان جویای کار تصریح کرد: اگر کسی بخواهد به اهدافش برسد باید تلاش کند و بر ترس و اضطراب خود غلبه کند همانطور هم که خداوند می‌فرماید از تو حرکت از من برکت باید توکل کرد و علی رغم اینکه در همه زمینه‌ها قدم اول همیشه سخت است اما پس‌از برداشتن قدم اول راه‌ها باز می‌شود و گشایش صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

آمادگی سپاه ایلام برای کمک به تولید و اشتغالزایی در مناطق محروم

اشتغال‌زایی ۲۰۰۰ نفری ستاد فرمان امام در استان اردبیل

اشتغالزایی و آموزش برای آینده زندانیان بسیار سازنده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha