مراسم «صبح خاطره» در گلزار شهدای رشت برگزار می شود

مراسم «صبح خاطره» در گلزار شهدای رشت برگزار می شود

به گزارش سراج24، محمد پرحلم پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب هنرمندان در آثار خود محتوای متفاوتی خلق کردند که با مفهوم انقلاب گره خورده بود، اظهار کرد: ویژگی «دیگر خواهی» هنر انقلاب اسلامی آن را با سایر هنرها متفاوت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان پس از دفاع مقدس هنر انقلابی خود را به نوعی دیگر نشان دادند، افزود: روز شهادت شهید آوینی به عنوان روز هنر انقلاب نامگذاری شده و حوزه هنری متولی اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب است.

معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان از انتشار سه کتاب در هفته انقلاب خبر داد و بیان کرد: کتاب «خاطرات حاج حمید کامران زاده» از معدود کارهایی است که به اتفاقاتی که پس از انقلاب در گیلان افتاده، می‌پردازد.

پرحلم با بیان اینکه کتاب تکاور ویژه، خاطرات شهید «ویژه نواز» نیز در هفته هنر انقلاب رونمایی می‌شود، عنوان کرد: این شهید در مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر حاضر بود و خاطرات آن ایام را بازگو می‌کند.

وی با اشاره به کتاب «جمعه سیاه لاهیجان»، گفت: این کتاب روایتگر کسانی که در ۷ شهریور ۱۳۲۰، شاهد عینی بمباران شوروی در لاهیجان بودند، است و طبق اسناد حدود ۱۹ نفر آن روز در لاهیجان به شهادت رسیدند.

معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان با بیان اینکه هفته آینده، صبح خاطره در مزار شهدای رشت برگزار می‌شود، افزود: پژوهشگران بخش تاریخ شفاهی و تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در این برنامه به خاطره گویی می‌پردازند.

پرحلم با بیان اینکه ۲۳ فروردین ۲۰ اثر که طی چند ماه گذشته چاپ شدند رونمایی می‌شوند، ادامه داد: جلد سوم کتاب تاریخ گیلان، ایستاده در زمان، عشق شیرین، تجلی مفاهیم اسلامی در مجسمه سازی و ماه و مه از جمله آثاری هستند که منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور

برگزاری مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) در تالار وحدت

حضور سرلشکر سلامی در مراسم یادها و نام ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha