خدمات پزشکی به بیش از ۵۰۰ مددجو زندان مرکزی قزوین ارائه شد

خدمات پزشکی به بیش از ۵۰۰ مددجو زندان مرکزی قزوین ارائه شد

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین علی فولیان اظهار کرد: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین متشکل از ۵۰ دندانپزشک، به مدت ۱۰ روز در زندان مرکزی قزوین حضور پیدا نموده و اقدام به معاینه، کشیدن دندان، عصب کشی، ترمیم دندان نمودند و با تلاش این گروه به‌صورت رایگان به ۵۰۰ نفر از زندانیان و خانواده‌هایشان خدمات دندانپزشکی ارائه شد.

این مقام قضائی اظهار کرد: اقدام ارزشمند این گروه جهادی در کمک و مساعدت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان زندان که به هر دلیل دچار جرایم و آسیب اجتماعی شده اند، جلوه‌ی ایثار، جهاد و تفکر انقلابی، تحولی و تأسی از بزرگان دین خداباوری و اخلاص است.

وی تصریح کرد: ما برای برون رفت از مشکلات کشور به این گونه حرکت‌های جهشی و جهادی نیاز داریم. اگر می‌خواهیم سرمایه‌های اجتماعی را حفظ کنیم و اگر می‌خواهیم کشور از تمامی جهات توسعه پیدا کند نیازمند روحیه جهادی و انقلابی هستیم.

فولیان ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی توجه به این حرکت‌های جهادی در تمامی عرصه‌ها که به صورت خودجوش در سراسر کشور تشکیل شده اند ضروری است.گروه‌های جهادی امروزی می‌توانند با یک سازماندهی درست با عنوان جهاد سازندگی شکل جدیدی پیدا کنند و بسیاری از کارهای ناشدنی را در کشور انجام دهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین ضمن بیان اینکه این گونه اقدامات جهادی باید مستمر باشد و ما هم حمایت خواهیم کرد بیان نمود: نقش ارزشمند گروهای جهادی و سازمان‌های مردم نهاد و ارتباط آنها با دستگاه قضائی در دوره تحول در دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه که بهمن ماه ۱۳۹۸ توسط ریاست معظم قوه قضائیه ابلاغ و تبیین گردیده ویکی از اولویت‌ها در حوزه پیشگیری از جرم و اصلاح و باز اجتماعی شدن مجرمین و حقوق عامه استفاده از این ظرفیت مهم گروه‌های جهادی است.

اخبار مرتبط

دستگیری عامل قتل مسلحانه ۲ جوان در محمدیه

طرح هوشمندسازی یارانه نان در استان قزوین بدون حاشیه درحال اجراست

کارگران کم از مجاهدان راه خدا نیستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha