تدبر در قرآن با تصویرسازی ذهنی برای کودکان در اردبیل اجرا می‌شود

تدبر در قرآن با تصویرسازی ذهنی برای کودکان در اردبیل اجرا می‌شود

به گزارش سراج24، حامد رضایی اظهار کرد: از چند سال گذشته تا به اکنون کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل قدم مثبتی را در راستای آموزش قرآن به سنین پایه به ویژه کودکان با تصویرسازی ذهنی به همراه شعر، نقاشی، داستان و زبان‌های قابل فهم و درک برای این قشر، برداشته است که سعی داریم همزمان با ماه مبارک رمضان با کمی و کیفی‌سازی این برنامه‌ها نسبت به استمرار آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت خوب مصلای امام (ره) اردبیل برای ارائه آموزش‌های قرآنی و معنوی به رده‌های سنی مختلف به ویژه کودکان افزود: در ماه مبارک رمضان در صورت برگزاری برنامه‌های حضوری در مصلای اردبیل، کمیته امداد استان برای ارائه آموزش‌های نوین قرآنی در قالب «تدبر در آیات قرآن» با استفاده از ظرفیت مربیان درون سازمانی خود اعلام آمادگی می‌کند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان از تأیید این برنامه ارزشی از سوی شورای عالی قرآن کشور خبر داد و گفت: با ارائه آموزش‌ها به کودکان با استفاده از نقاشی و شعر و همچنین کتاب‌های خاصه تدبر در قرآن کریم تا به امروز خروجی مثبتی را از مجموع این برنامه‌ها در استان شاهد بودیم که اردبیل جز استان‌های پیشرو در برگزاری این برنامه قرآنی است.

رضایی در رابطه با اجرای برنامه طرح قرآن در خانه گفت: از ۵ سال گذشته این برنامه قرآنی برای خانواده‌های تحت پوشش با عنوان «محافل نور» برگزار می‌شود که در کنار این برنامه برگزاری طرح «فلاح» را نیز در دستور کار داشته‌ایم.

۳۵۰ برنامه در قالب «محافل نور» در اردبیل برگزار شد

این مسئول همچنین از برگزاری ۳۵۰ طرح محافل نور در استان خبر داد و اضافه کرد: با شیوع کرونا در استان برخی از این برنامه‌ها تحت تأثیر بیماری همه‌گیر کرونا قرار گرفتند که با رعایت موارد ابلاغ شده سعی خواهیم داشت برنامه‌های قرآنی سال جاری را از رمضان ۱۴۰۰ آغاز کنیم.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان ضمن گلایه از عدم اطلاع‌رسانی کامل فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل در محافل مختلف گفت: متأسفانه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان علی‌رغم فراوانی آنطور که باید در محافل اجتماعی و فرهنگی معرفی و اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

رضایی با اشاره به برخی فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد استان در سال‌های گذشته اذعان کرد: کسب رتبه سوم در مسابقات داخلی قرآن در سال گذشته و کسب رتبه دوم در بین ۳۰ استان کشور در سال جاری از افتخارات اخیر کمیته امداد استان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی است.

وی ادامه داد: حضور پر رنگ کمیته امداد در محافل مختلف فرهنگی و قرآنی غیر قابل انکار است به طوری که در مسابقات ملی در بین ۱۲ هزار شرکت کننده در کشور ۲۳ رتبه کشوری و ۷ رتبه یک در رشته‌های مختلف کسب کرده است.

اخبار مرتبط

۴ شرکت دانش‌بنیان اردبیل در عرصه بین‌المللی مطرح هستند

اقدامات کم‌نظیر گروه جهادی در شهر کوثر/راه اندازی استخر خاکی بدون هیچ کمک دولتی

فعالیت ۱۲ نانوایی در اردبیل شبانه‌روزی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha