سرمایه های مردم به سمت صنایع و تولید هدایت شود

سرمایه های مردم به سمت صنایع و تولید هدایت شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد عبادی زاده در دیدار با مسئولان اداره کل صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان با انتقاد از نوع نگاه کهنه و قدیمی برخی مسؤلین نسبت به بخش خصوصی گفت: نگاه کهنه که در ذهن بسیاری از مسؤلین نسبت به فعالیت‌های بخش خصوصی شکل گرفته است فعالیت‌های این بخش را دچار مشکل کرده است و برخی دستگاه‌ها با اقدامات خود سنگ اندازی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دستگاه‌ها نباید با شرکت‌ها و دستگاه‌های خود کارها را پیش ببرند و باید از بخش خصوصی حمایت کرد و در دولت نگاه بسیار خوبی به بخش خصوصی وجود دارد و از نگاه دولت پایه باید عبور کنیم که مورد علاقه دولت مردان بوده است تجربه دنیا نشان داده است که بخش خصوصی می‌توانند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

حجت‌الاسلام عبادی زاده افزود: حمایت از بخش خصوصی که اهل کار و تلاش و فعالیت هستند بسیار مفید و اثر بخش است و باید حمایت‌های خاصی که نیاز دارند صورت بگیرد و آن دسته از بخش خصوصی که به دنبال رانت و کارهای متفرقه است برخورد قانونی شود.

وی تصریح کرد: ما باید سرمایه‌های سرگردان دست مردم، که طبق آمار و ارقام بانک مرکزی بسیار بالا است، که به سمت کشورهای همسایه مانند ترکیه سرازیر شده است را کنترل و به سمت صنایع و تولید هدایت کنیم تا بتوانیم چرخ اقتصادی کشور را به حرکت در آوریم.

امام جمعه بندرعباس گفت: ما در حوزه صنعت بسیار خوش درخشیده ایم اگر امروز چند کارخانه بزرگ در حال رشد داریم باید سمت رشد عرضی حرکت کنیم و کارخانه‌های جدید را تأسیس کنیم تا ظرفیت‌های زیادی که استان وجود دارد را بتوانیم نقد کنیم در حوزه‌های معادن نیز استان دارای ظرفیت بسیاری است که نیازمند تقویت و رشد بیشتر صنایع است.

وی افزود: در حوزه صنعت، استان هرمزگان عملکرد بسیار خوبی را نشان داده است و با وجود نگرانی‌های بسیاری که در زمینه تعطیلی صنایع پیش آمده بود شاهد تعطیلی هیچیک از صنایع نبودم. رشد استان در قیاس با کشور بسیار بالا است که نیازمند تقویت است.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: ظرفیت‌های معدنی استان هرمزگان دیده نشده است استان هرمزگان را در کشور با صنایع آن می‌شناسند اما با معادن آن نمی‌شناسند ما باید معدن‌های استان را احیا کنیم و از این نعمت خدادادی برای بهبود وضعیت استان هرمزگان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه ساحلی برخوردار است و ما می‌توانیم در سواحل استان ده‌ها بندر بزرگ مانند بنادر بندرعباس داشته باشیم و در نگاه بلند مدت آینده ظرفیت‌های شرق استان بیش از پیش دیده شود که بتوانیم کمک حال مردم محروم استان هرمزگان باشیم.

حجت‌الاسلام عبادی زاده تصریح کرد: مردم استان هرمزگان با وجود صنایع و معادن و ظرفیت بالای دریا بسیار محروم و مظلوم واقع شده اند و باید تمامی دستگاه‌ها و نهادها در جهت بهبود وضعیت مردم بکوشند و از مردم بومی هر منطقه در صنایع تولیدی استفاده شود تا مشکل اقتصاد جوانان نیز برطرف شود و با اجرای مسؤلیت های اجتماعی بنگاه‌ها نیز شاهد آبادی و عمرانی مناطق مختلف باشیم.

اخبار مرتبط

زلزله‌ ۵.۲ ریشتری در "بندر مقام" استان هرمزگان

جای خالی حمایت از هنرمندان در شهر جهانی صنایع دستی

دستگیری ۳نفر از سرکردگان اصلی قاچاق سوخت در جنوب کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha