عمومی کردن تحقق شعار سال اهمیت دارد

عمومی کردن تحقق شعار سال اهمیت دارد

به گزارش سراج4، حجت‌الاسلام عباس امینی یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود که به میزبانی کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان کرد: یکی از کار ویژه‌های مهم نهادها و ارگان‌های فرهنگی به خصوص شورای فرهنگ عمومی این است که بتواند برای این شعار پیوست فرهنگی منطبق با جامعه و شهرستان ارائه کند.

وی با بیان اینکه عمومی کردن شعار سال دارای اهمیت است، ابراز کرد: باید از همه ابزارهای فرهنگی برای مردمی کردن و عمومی کردن شعار سال به خصوص حمایت از تولید داخلی از طریق مردم و خانواده‌های ایرانی، کمک بگیریم.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره حمایت از تولید داخلی و ارتقای اقتصادی، نشان از اهمیت این حوزه می‌دهد، تاکید کرد: امروز باید به این موضوع پرداخت که درباره عمومی کردن حمایت از تولید چه اقداماتی انجام شده تا بتوانیم عزت ملی مردممان را ارتقا ببخشیم.

امینی با بیان اینکه امروز می‌بایست پشتیبانی و مانع زدایی‌ها از اقتصاد و تولید در شورای فرهنگ عمومی مطرح و درباره آن برنامه عملیاتی دیده شود، تاکید کرد: پشتیبانی از تولید باید از درون مجموعه‌های دولتی و حاکمیتی آغاز و با پیوست فرهنگی به سمت عمومی شدن پیش برود.

وی در ادامه به فعالیت‌های ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی گرامی‌داشت مقام علمی آیت الله العظمی شاهرودی نیز پرداخت و گفت: باید تا حد ممکن از ظرفیت‌های درون شهرستان برای باشکوه برگزار شدن این کنگره بهره گرفت زیرا شناساندن شخصیت والای این مرجع عالیقدر در واقع یک رسالت بر دوش نهادهای فرهنگی و اجرایی و خدماتی و… است.

 در این نشست کتاب تجربیات علمی رزمندگان دفاع مقدس رونمایی شد.

اخبار مرتبط

ضرورت اعمال حقابه برای شهرستان انار در طرح انتقال آب خلیج فارس به یزد

نهاد امامت جمعه نهادی مطالبه گر، اهل عمل، پیگیر و خدمت‌گزار مردم است

آیت‌ الله‌ علم‌ الهدی: گرانی و مشکلات اقتصادی با همراهی همه قوا قابل حل است

0 نظر

ارسال نظر

capcha