افزایش ۹۰ درصدی کمک خیرین به مددجویان کمیته امداد فارس

افزایش ۹۰ درصدی کمک خیرین به مددجویان کمیته امداد فارس

به گزارش سراج24، محمد بذرافشان صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان خیران و مردم نیک اندیش استان فارس در قالب کمک‌های زکات نقدی، فطره، کالا، پروژه‌ها پرداخت کردند که در دبیرخانه شورای زکات ثبت و ضبط شد.

وی با بیان اینکه ۷۱ درصد هزینه‌ها برای نیازمندان در قالب درمان، جهیزیه، آزادی زندانیان، تحصیل، معیشت و مسکن و ۲۹ درصد شامل پروژه‌های عام المنغعه با نیت خیر مصرف شده است، افزود: زکات جمع‌آوری شده در همان نقطه مصرف خواهد شد الا اینکه خیر و یا پرداخت کننده زکات نیتش این باشد که در جای دیگری مصرف شود.

مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به اینکه حدود ۱۶۰ هزار خانوار (۳۵۰ هزار نفر) در استان فارس زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و خدمات دریافت می‌کنند، ادامه داد: جشن‌های نیمه شعبان به دلیل شیوع بیماری کرونا با رعایت اصول بهداشتی و محدودیت در برگزاری همراه است و مردم استان می‌توانند نذورات خود را برای کمک به معیشت نیازمندان اختصاص دهند.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین در سال ۹۹ بیش از ۱۸ هزار فعالیت عمرانی اعم از ساخت، خرید، واحدهای مسکونی، تعمیرات، تکمیل واحدهای نیمه تمام و سرویس‌های بهداشتی انجام شده است.

او بیان کرد: خیران پارسال ۵۶۰ میلیارد تومان به مدد جویان زیرپوشش این نهاد حمایتی کمک کردند که این مبلغ نسبت به سال ۱۳۹۸، ۹۰ درصد افزایش دارد.

بذرافشان تصریح کرد: پارسال ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه اشتغال، تسهیلات ارزان قیمت به مددجویان و کارآفرینان ارائه شد و امسال این عدد به دو برابر خواهد رسید.

اخبار مرتبط

مشارکت بیش از 1000 «پزشک» در طرح اکرام ایتام و محسنین

اثر هنری «سردار بی سر» توسط بسیج دانشجویی فارس رونمایی شد

هفته خبرنگار در جوار تربت شهدا در فارس آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha