نمایش زندگی‌نامه بانوان فرهیخته در مستند «حکایت دل»

نمایش زندگی‌نامه بانوان فرهیخته در مستند «حکایت دل»

به گزارش سراج24، توجه به جایگاه  استادان و چهره های شاخص فرهنگی معاصر کشور و تلاش برای الگوسازی از رویه زندگانی علمی و حرفه ای ایشان یکی از اهداف مستندهای «حکایت دل» است۰

از دیگر اهداف این مجموعه مستند،  معرفی  استادان و چهره های ماندگار به نسل جوان است. به تماشا نشستن و شنیدن خاطرات و آثار ماندگار آنها رویکرد و هدف اصلی  مدیران شبکه چهار و دست اندرکاران تولید مجموعه «حکایت دل» است و چه بسیارند  زنان و مردان بزرگی که علی رغم سهم والای ایشان در اعتلای فرهنگ و هنر کشور به قدر لازم به جامعه و نسل جوان معرفی نشده اند.

مجموعه مستند «حکایت دل» تاکنون موفق شده است  زندگی دهها نفر از این بزرگان را  به تصویر درآورد. در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۴ فروردین ماه هشت فیلم مستند از چهره هایی چون پری صابری  نویسنده، مترجم، کارگردان و بازیگر  تئاتر و سینما ، ژاله آموزگار متخصص زبان های باستانی و نویسنده و چهره ماندگار، منصوره اتحادیه مورخ و نویسنده ، روح انگیز کراچی  شاعر و پژوهشگر  تاریخ ادبیات  وشعر زنان پارسی، شهین اعوانی   فیلسوف و نویسنده و پژوهشگر  فلسفه اخلاق، زهره زرشناس زبان شناس و زبان های باستانی  وسُغدی، توران زندیه هنرمند نقاش و از پیشگامان آموزش هنر به کودکان و بلقیس سلیمانی نویسنده رمان و داستان نویس شهیر به نمایش در می آید.

مجموعه مستندهای «حکایت دل»  به همت گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما ازشنبه ۱۴ فروردین تا ۲۴ فروردین ماه، ساعت ۱۷ از شبکه چهار پخش می شود.

تهیه کننده مجموعه مستند حکایت دل علیرضا حسینی و کارگردان آن  بیژن شکرریز است. پژوهش و طراحی سوالات مجموعه را محبوبه کلانتری به عهده دارد.

اخبار مرتبط

آیت الله ضیاء آبادی درگذشت + زندگی نامه

دو مسابقه جذاب مناسب برای همه رده‌های سنی

مستند پرتره آیت الله سید مصطفی محقق داماد در «حکایت دل» شبکه ۴

0 نظر

ارسال نظر

capcha